PyCharm İçin Türkçe Yama?

Arkadaşlar,

Ben Python için ne zamandır Notepad++'ı (Birçok eklentisiyle beraber) kullanıyordum, daha sonradan benim için yeterli olmadığını düşünüp, PyCharm’ın Community sürümünü indirdim ama tıpkı Android Studio gibi dünya :earth_africa: kadar ayarın :gear: yanın Türkçe desteği olmadan geliyor internette de aradım ama bişey bulamadım.

Sizin bildiğiniz bir;
Yama,
Eklenti,
Ayar,
vs.

Varmı ?

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Hayır yok, bir ide de herhangi bir dile yama yapılmaz. Çünkü yazılımcı zaten İngilizce biliyor olur. Alışmaya çalışın, en kötü Google çeviri yi kulanın.

2 Beğeni

İsteyin yapalım.5 tane projem var onlar bittikten sonra bunu yapmayı deneyeceğim.

Markette Türkçe dil paketi yok ama bu yapılamayacağı anlamına gelmez. Tabi ne kadar gerekli orası tartışılabilir.

Onlara olabilir tabii. Alfabeleri farklı. Ama onlar da eninde sonunda ingilizce öğreniyor. Bizim ihtiyacımız yok, alfabemiz zaten Latin alfabesi. Ama yine de yapılabilir.

Konu yine aynı tartışmaya geliyor ama, yazayım. Bir yazılımcının ingilizcesini en çok geliştireceği yerler; dökümanlar, loglar, ve kullandığı programın arayüzüdür. Bunun önüne geçilmemeli, diye düşünüyorum. Yazılım alanında Türkçe’ye destek verilmek isteniyorsa, en iyi şey resmi belgeleri çevirmek veya yazbel belgelerine katkı sağlamaktır.

E, doğru tabi. Mesela, benim ingilizcemin temeli bile taa küçükkenden oynadığım oyunlardan; kullandığım programlardan kaynaklanır.

Ama şimdi PyCharm’ın arayüzüde hiç öyle ufak tefek bir şey değil hani :thinking:.
Sadece indirmesi 295MB

Diğer dil destekleri mevcut mu?

1 Beğeni

Çin,Japon,Kore,Avrupa harici dil desteği olmaması normal :slight_smile: Tam olarak bunu bekliyordum.

Çeşke bir de latince için taslak olsaydı, en azından kendimiz denerdik :slight_smile:

.win uzantılı dil dosyası olmalı.Undertale yamasını öyle yapmıştık.

?
Yalnız dosya düz metin değil :frowning:

tr.pak dosyasını özelden atabilir misiniz? Veya bir IDE yardımıyla açmayı deneyin.

O dosyayı bana da özelden atın. İncelemek isterim. İkili dosyaları incelemek için bir yönteminiz var mı bu arada?

Maalesef, dosyayı atamıyorum “şu an mesaj kabul etmiyor.” diyor

Tekrar deneyin.

Bi ara bunu bulmuştum, ama pek bir şey anlamadım.