Pycharm Python Selenium ve Pymysql eklentisi nasıl yüklerim

Merhaba Arkadaşlar,

Python yeni başladım ve amacım python ile phpmyadmin deki verileri çekerek webbrowser ile acacagım sayfadaki formu doldurmak döngü oluşturarak bir sonrakı kayıt şeklide devam ettirmek özelikle Pymysql baglantısını yapabiliyorum ama genelde paketler yüklü degil bu konuyu cözemiyorum . bana ücretli yardımcı olacak python konusunda deneyimli biri varmı ?

Ücretli-ücretsiz yardım almak sizin isteğinize kalmış tabii ki ama sorununuzu burada yazarsanız belki ücretsiz de yardım alabilirsiniz.

Pythonda hangi editörü kullanmalıyım pycharm ile deniyorum sürekli eksi paket yükü uyarıları alıyorum install selenium install pymyqsl gibi paketler pycharma nasıl eklenir terminalden yükledim ama pycharm algılamıyor

cihazım MacBook Pro

import pymysql

conn = pymysql.connect(host=“site.com”, user="@@@", passwd="@@@", db="@@@")
myCursor = conn.cursor()

myCursor.execute(“INSERT INTO kayit (id,firma) VALUES (1,‘deneme’);”)

print (“okey oldu :)”)

conn.commit()

conn.close()

alınan hata

/Users/userx/PycharmProjects/mysqldersleri/venv/bin/python /Users/userx/PycharmProjects/mysqldersleri/mysqldeneme.py
Traceback (most recent call last):
File “/Users/userx/PycharmProjects/mysqldersleri/mysqldeneme.py”, line 1, in
import pymysql
ModuleNotFoundError: No module named ‘pymysql’

Process finished with exit code 1

Bence Python yazmada hangi editör iyiyse onu kullanın. Paket yüklemesi içinse komut satırını kullanın. Bu paketleri hangi komutlar ile yüklemeye çalışıyorsunuz ve nasıl çıktılar alıyorsunuz?