Pycharmda kivy -- Windows Abort Hatası--

Merhaba ;
konuyu hiç uzatmadan direk sormak istiyorum. Kivy kullanımını öğrenmeye merak saldım. Kendi sitesindeki kurulumların tamamını yaptım python 2.7 shellde sorunsuz çalışıyor fakat pycharm üzerinde alttaki sorunu veriyor

C:\Users\pc\Desktop\xx\venv\Scripts\python.exe C:/Users/pc/Desktop/aa.py
[INFO   ] [Logger      ] Record log in C:\Users\pc\.kivy\logs\kivy_18-07-05_6.txt
[INFO   ] [Kivy        ] v1.10.0
[INFO   ] [Python      ] v2.7.14 (v2.7.14:84471935ed, Sep 16 2017, 20:19:30) [MSC v.1500 32 bit (Intel)]
[INFO   ] [Factory     ] 194 symbols loaded
[INFO   ] [Image       ] Providers: img_tex, img_dds, img_pil, img_gif (img_sdl2, img_ffpyplayer ignored)
[INFO   ] [Text        ] Provider: pil(['text_sdl2'] ignored)
[CRITICAL] [Window      ] Unable to find any valuable Window provider.
sdl2 - ImportError: DLL load failed: Belirtilen mod�l bulunamad�.
  File "C:\Users\pc\Desktop\xx\venv\lib\site-packages\kivy\core\__init__.py", line 59, in core_select_lib
    fromlist=[modulename], level=0)
  File "C:\Users\pc\Desktop\xx\venv\lib\site-packages\kivy\core\window\window_sdl2.py", line 26, in <module>
    from kivy.core.window._window_sdl2 import _WindowSDL2Storage

[CRITICAL] [App         ] Unable to get a Window, abort.
 Exception SystemExit: 1 in 'kivy.properties.dpi2px' ignored
[CRITICAL] [App         ] Unable to get a Window, abort.

çalıştırdığım komut ise netteki en basit başlangıç komutu

from kivy.app import App
from kivy.uix.label import Label

class ilkUygulama(App):
     def build(self):
        return Label(text='Merhaba Dunya!')

ilkUygulama().run()

pycharm kivy için uygun değilmidir yoksa benmi yapamıyorum ?
windows 8.1 ve windows 10 python 2.7 ve 3.6 üzerinde denedim sadece python 2.7 shell üzerinde çalıştı. pycharmdaki windows abort hatası içinde çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

PyCharm, Python’ın yol(path) değerleri ve belki de başka özelliklerinde farklı bir yol izliyor. Sanırım bunu, Python geliştirme konusunda daha iyi bir deneyim sağlamak için yapıyor. Ancak bu bazen bu gibi sorunlara neden olabiliyor. Çözümü illa ki vardır (Ben bilmiyorum.). PyCharm’da her türlü Python geliştirmesini yapabilirsiniz ancak terminalinde bir sorun yaşıyorsanız, bunu çözmek için vakit kaybetmektense işletim sisteminin terminalini kullanmanızı tavsiye ederim.

Çözdünmü bu sorunu kardeş? Tam 6 gündür canım çıktı ingilizce türkçe interneti delik deşik ettim. Tam çözümü gösteren birisi yok. Çözdünse lütfen yardımcı ol.

Acilen IDLE veya VS Code kullanmaya başlamalısın.

windows’ta çözemedim linux mint üzerinden çalıştırmaya başladım…

@hasser Zaten pycharm idle dan bahsediyordum. @Ayhan buldum çözümünü sorun pycharmın yol (path) daymış

1 Beğeni

Pycharm ide’dir. IDLE farklı bir program. Python ile beraber gelen metin düzenleyici.

1 Beğeni

IDE = Integrated Development Environment
IDLE = Integrated Development and Learning Environment
IDE genel bir kavramdır, IDLE ise Python ile gelen ve Tkinter kullanılarak yazılmış metin düzenleyiciye özgü bir isimdir.

2 Beğeni

pycharm da kivy windows abort sdl2 hatasının çözümünü bir buçuk yıl sonrada olsa buldum :smiley:

Gereksinimler

• Windows 10
  • PyCharm Community
  • Python 3.5
  • Kivy bağımlılıkları ( docutils, pygments, pypiwin32, kivy.deps.sdl2, kivy.deps.glew, kivy.deps.gstreamer ) ve Python 3.5+ ise ( kivy.deps.angle )

PyCharm IDE

1. Pycharmda projeyi aç
  2. File menüsü
  3. Settings… tıkla
  4. Project Interpreter tıkla
  5. sağdaki üstteki çarkı tıkla Add
  6. C:\Users\KULLANICI ADI\AppData\Local\Programs\Python\Python35\python.exe***
  7. ok tıkla
  8. uygulamayı pycharda çalıştırabilirsiniz