Pygame hakkında kaynak

Merhaba pygame öğrenmeye başladım ancak kaynak bulamadım bir türlü olanlarda sanki herşeyi biliyormuşuz gibi ileri seviyelerden başlamış(hiçbir şey anlatmadan oyun yapmaya başlamış mesela veya düzgün bulduklarımda karışık anlatmış maalesef) bildiğiniz düzgün bir kaynak var mı acaba? İngilizce olabilir ancak mümkünse türkçe lütfen

PyGame bilmiyorum ancak bence video bulmakla uğraşmamalısınız. Dokümantasyonlarla ilerlemenizin sağlıklı olacağını düşünüyorum. Zamanında ben de PyGame videolarını incelemiştim. İncelediğim videoların da hepsi söylediğiniz gibi kalitesizdi.
Udemy’de belki güzel bir set bulabilirsiniz ancak bence hiç videolarla uğraşmayın. Dokümantasyonlarla ilerleyin derim.

2 Beğeni

Godot engine kullanmak oyunu daha iyi yapar.Python bilginizi geliştirmekten çok oyun geliştirmek istiyorsanız Unity veya Godot ile başlayın.Ileriki zamanlarda Unreal’a geçersiniz.

1 Beğeni

Aslında ne başta döküman aradım ama bulamadım maalesef onu da yazbel belgelerinde de yok sanırım ve yine bulduğum dökümanlarda kalitesiz maalesef yabancılarda oldukça fazla kaynak var ama maalesef bende de ingilizce yok :confused:

1 Beğeni

PyPi’deki adresten dokümanlara ulaşın.

1 Beğeni

Aslına unreal öğrenmeyi çok istiyorum ancak hem c dillerinden herhangi birini bilmemem hemde bilgisayarımın yetersizliğinden dolayı şu aşamada pek fazla yapabilir değilim

Unreal,Unity veya Godot’tan oyun yaparak para kazanarak toplayacağınız sistemde olmalı.Başlangıç için de iyi bir seçenek olsa bile Unity ile kaliteli ve gelir elde edebileceğiniz oyunlar yapmayı hedeflerseniz Riot’un Valorant’ı yaptıgı oyun motorunu kaldırabilecek bir sisteme sahip olabilirsiniz.Ne kadar güzel bir his olur,düşünsenize…

1 Beğeni

Gdevelop’a bakabilirsin kod bilgisi gerekmiyor sadece kodların işleyiş mantığını bilmek yetiyor.

1 Beğeni

eh ben pygame işinden vazgeçeli çok oldu ama teşekkürler yine de ayrıca hoşgeldiniz foruma :slight_smile:

1 Beğeni