Pygame indirmeye çalışırken "sistem belirtilen yolu bulamıyor" hatası alıyorum

[pygame-1.9.6.tar.gz] bunu indirdim
o dosyanın içine değil normal wın masaüstündeyken wın+r sonra cmd enter
basarak cmd yi açdım ve kaç defa pip install pygame yazdım kaç defa cd "masaüstü_dizinin "
yazdım ama hata hep aynı youtube de de izledim ama hep aynı hata hiçkimsede yardımcı olmuyor . . :ş hata = sistem belirtilen yolubulamıyor : ç

https://pypi.org/project/pygame/#files burdan indirdim tar.gz olanı . . .

Allahım inşallah bu sefer sorum çözülür . …

Burasi teknik bir forum. Allah’i, Riza’yi, agabeyini devreye sokmana gerek yok. Duygu yuklu kelimeler yanlarinda ekstra bagajiyla gelir. Boyle yerlerde sadece insanlarin dikkatini dagitmaya yararlar.

Sanirim bir derdin var ama bu derdin ne oldugunu yazmamissin. Basliktan bir seyi ogrenmeye calistigini cikariyorum. Fakat icerikte bir hata mesajindan bahsediyorsun. Son cumle de bir sorudan bahsediyor fakat ortalikta bir tane bile soru isareti goremiyorum.

Ucuncu soyleyecegim biraz daha meta: pygame’i ne icin indirdigini bilmiyorum ama pygame ile yapilabilecek seylerin cogu basit bir mantik/olay zinciri kurup bunu anlatabilme becerisi istiyor. Yani pyagme ile yazacagin koda bu mesajdan cok daha farkli yaklasmayi planlamiyorsan, once neden hic kimsenin yardimci olmadigini, “ne yapsan olmadigini” cikartip cozmen gerekecek.

3 Beğeni

Aşağıdaki komutu cmd ekranına yazdığınız zaman nasıl bir sonuç alıyorsunuz?

pip install pygame

:+1: Bir baslik degisimiyle bile cok daha anlasilabilir olmus.

Python kurulu mu? Kurarken herkes icin kurmakta (ilk kutucuk) ve PATH’e eklemekte (ikinci kutucuk) fayda var.

1 Beğeni