Pygame nasıl kurulur?

@Muhammet_EMIN ben şimdi gidiyorum saat 10’dan önce buraya uğrayamam. Sinirlenme. Forumdaki her bir arkadaş yardımcı olacağı konularda geri adım atmaz. Konulara cevap veremiyorsan özel mesaj atabilrisin. Bir sinirle siteyi hekleyip sunucuyu kapatma lütfen. Burası lazım, ihtiyaç.

1 Beğeni

Pygame kurulmuş.IDE’den yeni bir python projesi oluşturun. @tevhidulvahset’in verdiği kodları oraya yazın.Kaydedip çalıştırın.Sorun yoksa tamamdır.

1 Beğeni

ben kodlama biliyorum ama ne ustayım ne de hacker kodu yazmayı biliyorum, birde şikayet etmeyeceğim.

sorun olursa söylerim, ben pygame i bir exe olarak düşünüyordum. Pygame indirme amacım da kodlarımı exe yapabilmekti. Ben kodlarımı exe haline çevirebilirmiyim İDE ile?

çok sağol. bu işime yarayacktır.

Tam olarak bu cevabı bekliyordum :slight_smile:

Bu şekilde teşekkür etmek pek iyi bir yöntem değildir.Bunun için teşekkür etmek istediğiniz yazının altındaki :heart: tuşuna basın.Teşekkür mesajınızı silmek için mesajınızın altındaki 3 noktaya basın.Orada çöp kutusunu göreceksiniz.Basın ve onaylayın.İyi kodlamalar!

1 Beğeni

Yazdığın bir kodun çalışır program halini farklı bilgisayarlar da çalıştırmak başka insanlara sunmak istiyorsan dediğin gibi exe haline getirmek gerekiyor.

Bunun için gayet kullanışlı bir modül var. Pyinstaller.

pip3 install pyinstaller yazarak indirip otomatik kurabilirsin. Daha sonra YouTube dan nasıl kullanılıyor diye araştır ve maks 3dk da öğrenmiş olursun. Pygame adından da anlaşılacağı üzere bir oyun programlama moduludur.

1 Beğeni

şimdi yüklendi anlamına mı geliyor bu?
bunu nasıl çalıştıracağım.

Evet,yüklenmiş.

Bu kadar.

İyi forumlar.

1 Beğeni

Ahahahaha tarayıcıya Pygame nasıl kurulur? yazdığımız zaman burası geliyor 4K izlenme yapmışız :clap: Diğer konuları da paylaşın,şahlandırın böyle devam edelim.SS :

1 Beğeni

daha öncesinde dediğim gibi anlatırım ama öğrenmez ezberlemiş olursun youtube dan bir video izleyerek kısa zaman da halledersin.

1 Beğeni

Çok teşekkürler, halledemediğim hiç bir şey kalmadı…

1 Beğeni