Pygame'i yüklemiş olmama rağmen VS code'da hata alıyorum

pygame 'i kurdum vs code üzerinde çalışıyorum . .
kodum şu şekilde :

import pygame
pygame.init()
boyut = (800,600)
pencere = pygame.display.set_mode(boyut)
while True :
pygame.display.update()

normalde pyton shellde siyah bir ekran verip bekletiyor benim beklediğimde bu zaten ama ;
vs code üzerinde pygame yazılarının altını çizerek hata veriyor umarım yardımcı olabilirsiniz . .

Hata mesajının ekran görüntüsüsünü atabilir misin?

VSC’de Python eklentisi yüklü mü?
Kontrol etmenizi öneririm…

Paylaştığın kodu mobilde pydroid üzerinde çalıştırdım ve bu hatayı aldım

pygame.py:2: Warning: This is not a real pygame, consider using it as pygame_sdl2.import_as_pygame()
  warnings.warn('This is not a real pygame, consider using it as pygame_sdl2.import_as_pygame()',Warning)

Bende şu sekilde import edince hata gecti

import pygame_sdl2
pygame_sdl2.import_as_pygame()
import pygame

pygame.init()
boyut = (800,600)
pencere = pygame.display.set_mode(boyut)
while True :
	pygame.display.update()

Sorunun pydroid ile alakası yok.

@yasar1 hatanın ne olduğunu bilmeden yardım edemeyiz.

Kişinin paylaştığı kodu mobilde pydroid ile çalıştırdığımda Sorunun yazılan kodda olduğunu gordum

Kişi paylaştığı kodu Visual Studio Code’da çalıştırdığını belirtmiş, zaten aksi belirtilmedikçe CPython kullanıyor olması lazım.

Sorunun aynısı pycharmda da vardı bende sorunu çözemedim sanirim sorun sadece vscodea bağlı değil bu yüzde. Pycharmi siisligim var

üzgünüm biraz geç cevap verdim hatam şu şekilde :

File “c:/Users/yasar/OneDrive/Masaüstü/CODE/PygameDersleri/pygame.py”, line 2, in
import pygame
File “c:\Users\yasar\OneDrive\Masaüstü\CODE\PygameDersleri\pygame.py”, line 4, in
pygame.init()
AttributeError: partially initialized module ‘pygame’ has no attribute ‘init’ (most likely due to a circular import)
PS C:\Users\yasar\OneDrive\Masaüstü\CODE>

bide zaten yazdığım pygame modullerini de tanımıyor ki

kesinlikle yüklüdür efenim

ben pycharmde kullandım onda da aynı sorun var

Blok-alıntı

Dosyanın ismi pygame.py olduğundan kendini import etmeye felan çalışıyor; dosyanın adını başka bir şey yaparsanız, mesela ismi_pygame_degil.py, bu sorun gider. Başka sorun gelir mi bilmem :d

Siz siz olun programlarınızın ismine halihazırda bulunan modüllerin ismini vermeyin e.g. time.py, random.py.

1 Beğeni

Ya kod dosyasınızın ismi pygame ya da bulunduğu dizinde pygame adlı bir Python dosyası var (şu anda ilki olduğu hata mesajından anlaşılıyor). Hata mesajında bunu “circular import” diyerek belirtmiş zaten. Python import edilecek dosyalara ilk önce bulunduğunuz dizinde bakar, bu yüzden dosya isimlerini modül isimleri ile karıştırırsanız yüklediğiniz modül yerine kendi yazdığınız python dosyasını import etmiş olursunuz. Sizin yazdığınız pygame dosyasında init diye bir fonksiyon yok, bu yüzden hata alıyorsunuz.

ilginiz için teşekkürler. …