Pyhton Pycharm SSL Hatası (Pypi.org Güvenilir Siteler arasında değil)

Merhabalar,

Resimde iletmiş olduğum gibi bilgisayarımda ssl sertifikasyon sorunu var bilgisayarın güvenlik nedeniyle engellenmiş siteleri arasında pypi olduğu için direkt kütüphaneyi indiremiyorum.
Bu nedenl bende pypi sitesinden başka bir laptop’tan .whl olarak paketi indirip bilgisayara atarak manuel kurmak istediğimde bu seferde ssl ile sorun yaşıyorum ve yükleyemiyorum bunun çözümü var mıdır? ssl i pas geçmek için ne yapmak lazım? Pypi engelli olduğu için pycharmı yönetici olarak çalıştırıp indirmeye çalıştığımızda da aynı hatayı alıyorum, pypi.org sitesini güvenilir siteler arasına ekleme gibi bir şansımız bulunmuyor şuan için.
Bana şunu da yazabilirsiniz sizin pcnizde şu programı yönetici olarak çalıştırırak şunu yaparsanız yükleyebilirsiniz gibi bir fikirde olabilir.
Çözüm için yol göstericiliğinizi bekliyorum teşekkürler.

Merhabalar.

Oncelikle: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #4

Eger PyPI’a erisemiyorsaniz, SSL’i pas gecmek veya sertifika verification’ini kapatmak bir isinize yaramaz.

pandas’in yaninda config paketini de kurmaya calistiginiz icin bu hata cikiyor. Tek basina pandas’i kurmayi dener misiniz?

Merhaba ,

C:\Users\xxxx>pip install pandas-2.0.3-cp311-cp311-win_amd64.whl
ERROR: pandas-2.0.3-cp311-cp311-win_amd64.whl is not a supported wheel on this platform.
Could not fetch URL https://pypi.org/simple/pip/: There was a problem confirming the ssl certificate: HTTPSConnectionPool(host='pypi.org', port=443): Max retries exceeded with url: /simple/pip/ (Caused by SSLError(SSLCertVerificationError(1, '[SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed: self signed certificate in certificate chain (_ssl.c:1007)'))) - skipping

bu şekilde yapmak yerine
https://merihforum.com/konu-python-da-manuel-olarak-modul-kurmak.html
bu linkte anlatılan gibi yapmak çözüm olur mu?

Python versiyonu kac? (python --version) 3.11 olmasi lazim.

Bu pip kendini update etmeye calisirken oluyor gibi, yukaridakinden bagimsiz.

pip -v (veya -vv veya -vvv) install pandas-... biraz daha fazla bilgi verebilir.