Pyinstaller AttributeError: module '' has no attribute ''

Arkadaşlar merhaba pyinstaller ile exeye çevirdiğim pygame kullanarak yaptığım bir oyun var. 3 farklı script ile çalışıyor menu.py select.py game.py adındalar. Her birinin main isimli fonksiyonları var. Isimlerinden de anlaşılacağı gibi menu oyunun menüsünü select karakter seçme ekranını game ise oyunu çalıştırıyıor. Örneğin menüden karakter seçme ekranına geçeceğim zaman select.py’daki main fonksiyonunu çalıştırıyorum. Pyinstaller ile menu.py’ı exeye çeviriyorum menü açılıyor fakat karakter seçme ekranına geçmek için play e bastığımda yani select.py’ın main fonksiyonunu çalıştırdığımda

Traceback (most recent call last):
File “menu.py”, line 114, in
main()
File “menu.py”, line 100, in main
select.main()
AttributeError: module ‘select’ has no attribute ‘main’

Şeklinde hata alıyorum. Bu hata sadece pyinstaller ile exeye çevirdiğimde oluyor normal terminal üzerinden python ile çalıştırdığımda kod sorunsuz çalışıyor. Hidden import yapmayı denedim fakat olmadı belki yanlış yapıyor olabilirim. Yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba,

Oyunu çalıştıran dosya game.py ise, sizin game.py’yi kullanarak exe dosyası oluşturmanız gerekmiyor muydu?

Şöyle ki oyunu çalıştırmaktan kastım oyunu başlatmak yani karakter seçtikten sonra oyuna giren dosya game.py ama benim ilk çalıştırmak istediğim ise oyunun ana menüsü olan menu.py

Arkadaşlar sorunu çözdüm aynı sorunu alan arkadaşlar için açıklamak istiyorum.
Sorun "select.py" isimli dosyanın isminden kaynaklanıyor :smiley:
Çünkü "select" adında Python’un bir kütüphanesi varmış ve pyinstaller scripti derlerken
Python’un kütüphansine göre derliyor haliyle "select" modülünün "main" diye bir özelliği bulunamıyor. :frowning: