Pyinstaller exesine kütüphane eklemek

Pyinstaller ile oluşturduğum bir exe dosyasına nasıl kütüphane ekleyebilirim sonradan ? kodların içinde while ile sürekli komut alıyorum exec ile çalıştırıyorum komudu oradan kütüphaneyi import edebilirim ama nasıl yapıcam bilmiyorum.

Uygulama halindeki bir programa bu şekilde kütüphane ekleyemezsiniz.

başka bir yolu yokmu eklemenin

Ben şu şu şekilde yapıyorum.

Programın bir yerinde değişiklilik ya da yeni ekleme yaptığımda bir önceki exe halini silip tekrar exe ye dönüştürüyorum. programınızın çalışma mantığı buna uygunsa kullanabilirsiniz

Amacınız Python yorumlayıcısını taklit etmekse CPython’u programınızla beraber taşıyabilirsiniz. Zaten bilgisayarda bir python yorumlayıcısı yoksa betikler çalışamayacağı için uygulamanız önceden içine gömülmeyen kütüphaneleri kullanamaz.

Belki uygulamada bulunan yorumlayıcı kullanılarak çalışma anında betik dosyalarından module nesnesi oluşturulabilir ama bu sefer de projenizi executable yapmanız anlamsız oluyor, CPython zaten bir uygulama cünkü.

1 Beğeni

Güncelleme yapma program gibi bir şey kullanırsanız program değişir ve sorun hallolur.C++ öğrendiğimi kanıtlayacağım ilk projem bu olacak.Forumun böyle bir şeye ihtiyacı var.

Sorun çokta çözüldü yinede teşekkürler