Pyinstaller indirmeden .py exe yapmak

Python 3.9 da pyinstaller inmiyor 3.7 yi de indirmek istemiyorum pyinstalletsız yapacağım yardım edebilir misiniz

Aslında son sürümü desteklediğini gösteriyor.

Abi inmiyor ama bi de forumun yöneticilerinden biri de dedi desteklemiyor diye @dildeolupbiten

Oradaki “en son sürüm” yazısı Pyinstaller’in son sürümünün mevcut sayfadaki 4.0 sürümü olduğu anlamına geliyor.

pip install https://github.com/pyinstaller/pyinstaller/archive/develop.tar.gz
2 Beğeni

saol abi indirdim ya otomatik olarak kurulu mu olacak yoksa ayrı bi işlem yapmamma gerek var mı @EkremDincel

Komut hata vermeden çalıştıysa inmiştir.

Ben linkle indirdim komutsistemine yazmadım linki google yazdım indi
O zaman siliyim komut sistemiyle indiriyim cmd den indirince yine sorun çıktı abi @EkremDincel
@EkremDincel

Konuyla alakalı değil ama birisi bana komut sistemiyle cmd arasındaki farkı anlatabilirmi ?
komut sistemi powershell mi oluyor ?

aynı şey diye biliyorum

Komut sistemi değil,komut istemi.Arama çubuğuna Komut İstemi yazmak ile cmd yazmak arasında bir fark olmayacağını deneyerek öğrenebilirsiniz.Komut İstemi Türkçe iken cmd (command prompt’un kısaltılması) Ingilizce’dir.Powershell ise cmd’nin arayüz bakımından geliştirilmişidir diyebiliriz.

Bende o şekilde biliyorum o sebeple cmd ile arasındaki farkını sordum
birde cmd’de ls tarzı komutlar çalışmıyor ama powershellde çalışıyor birde bunu açıklarmısınız :smiley:

ls,Linux sistemlerde bulunduğumuz dizini listeler.Yani,C diskinde isek ls kodu ile C diskinin içindekilerini görebiliriz.Windows’ta bunun yerine dir kodu kullanılıyor.Aradaki farklar Powershell’in biraz daha güçlü olmasıdır diyebiliriz.cmd’den daha gelişmiştir ve bu yüzden bazı komutlar fazla/eksik/düzeltilmiş olabilir.

anlıyorum yani microsoft coşmuş :smiley: (ayrıca linux kullanıcısıyım ls’i bilyorum)

Linux’te diskler C, D, E diye adlandirilmiyor.