Pyinstaller Numpy Shape Pycache ? Attribute Error

Selamlar,
Python ile arayüze sahip bir program yazdım. Daha sonra pyinstaller ile exe ye çevirdim. İlk başta numpy hata verdi eski sürümlerden birini yükleyip bu hatayı düzelttim. Sorunsuz build aldım. Fakat editör de sorunsuz çalışırken build aldığımda program açılıyor fakat işlevlerinden birini yerine getiremiyordu. Konsolda attribute ettir hatası veriyordu ve nparray nesnesinin shape adlı bir değişkeninin olmadığını söylüyordu.

Exe yi onefile şekilde çıkarttım bu yüzden ilk oluştuğu dist klasöründen başka bir yere taşımıştım. Belki hata buradadır diye tekrar dist klasörüne taşıdım. Sorun çözüldü. Fakat böyle olmasının sebebi ne olabilir ? Taşıdım yerde bu exe nin bağımlı olabileceği dosyalar build, dist klasörleri ve pycache dosyası gibi duruyor. Çünkü bu üçünü hep beraber farklı bir yere taşıdığım zaman yine sorun çıkmıyor.

Aldığınız hatayı ve dist klasörünün içindekilerin isimlerini de atabilir misiniz? Bir de kullandığınız editör ne?

Merhaba hocam geç cevabım için kusura bakmayın. Hata görüntüsü aşağıda:

ve sanırım sorun build veya dist klaösrüyle alakalı değil. Ya da pycache. Denemek için hata veren build ile hata vermeyen build içindeki pycache, build ve dist klasörlerinin yerlerini değiştirdim. Aşağıda hata veren klasörü görüyorsunuz:

Burada da hata vermeyen klasör :

bu arada yukarıdaki cd dosyası da herhangi bir fark yaratmıyor.

dist dosyasının da içeriğini görebilir miyim.

Çalışan:

Çalışmayan:
calismayan

Attığınız fotoğraftaki hatada None nesnesinin shape metodunu kullanmaya çalışıyorsunuz gibi duruyor. Şu anda bu dist klasörünü taşıdığınızda çalışan program çalışmaya devam ediyor mu?

Evet, dist klasörünü taşıdığımda yine çalıştı program.

O zaman bir problem yok, değil mi?

Problem yok fakat iki build arasında böyle bir fark neden var onu anlayamıyorum. Kod olarak fark yok, şimdi sonraki sürümlerin build’lerini aldığımda böyle bir sorun çıkarsa kötü olabilir.

auto-py-to-exe paketini kullanarak sorunsuz build aldım tekrardan. Yeni build ve dist klasörleri oluşturmadan sadece ee halini çıkarttı. Şu an bir sorun yok gibi görünüyor.