PyQt5 - QT Designer Başlatılamıyor

3.7.4 sürümünde bilgisayarımda açılan QT Designer format sonrası yüklediğim sürüm Python 3.9 da yüklenmediğinden tekrar 3.9 kaldırıp eski sürümüm ve sonrasında başka sürümlerde de denememe rağmen yüklenmesine rağmen başlatılamıyor. Bu hata ile karşılaşmış olan yada çözümü konusunda bilgisi veya tavsiyesiolan var mı. Teşekkürler.

buraya bakabilirsiniz işinizi görür belki.

Maalesef olmadı. Teşekkürler.

Designer’ı manuel olarak indirmeyi dener misiniz ? Ben kazayla soldaki menüyü silmiştim bir kere :rofl:
Daha sonra internetten designer’ı indirmeyi denemiştim. Sanki hiç yokmuş gibi.

İndirmeyi yaptıktan sonra cmd’yi açıp “designer” yazdım ve açıldı. Menü de duruyordu.

Alakası olmadığından eminim ama bunu yapmaya karar verirseniz cmd’den açmaya çalışın.
Dediğim gibi gram alakası yoktur ama belki bilmediğimiz bir şey olabilir diye cmd’den başlatmayı deneyebilirsiniz.

Pyqt5 le birlikte geliyor QT Designer manuel olarak indirileblecek bir yere rastlamadim nette ama bir aratayim bakalim.

@DrShahinstein QT Design Studio var pyqt5-tools pip kurulumu haricinde baska bir yukleme secenegi bulamadim.

@DrShahinstein pip install PyQt5Designer diye bir komut buldum çalıştırdım farklı bır konuma yukledi ve bu programı kısayolundan çalıştırdım sonra bu programın kısayolunu sildim program klasörünüde sildim sonra bu dosyayı cmd ekranında where PyQt5Designer komut ile arattım ve bana eski calısmayani qt yolunu gosterdı. Tekrar eski klasörün içine gittim exe yi çift tıkladım ve çalıştı :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Abi daha olmadı mı bu ya

Abi bi benim sorum ana ekranda ona bakıvar sen bilirsin

sonunda oldu :slight_smile:

Senin konu o kadar dağıldı ki nasıl toparlanacak. Son durum ne

Abi çözüldü de yeni bi sıkıntım var

PyCharm idesi Sürüm hatası ve pip modüllerinin çalışmaması bak abi bu

Yanlışlıkla çözdüm gibi bir şey mi oldu şimdi :joy:
Yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

Kolay gelsin.

1 Beğeni