Python 3.9 serisi ve selenium hatası

Python 3.9 serilerine geçtiğimde selenium u kullanamaz oldum. Aşağıdaki hataları alıyorum.
Bu nasıl düzeltilir?
Şimdiden Teşekkürler

Traceback (most recent call last):
File “<pyshell#2>”, line 1, in
browser = webdriver.Chrome()
File “C:\Users\necdet\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\chrome\webdriver.py”, line 76, in init
RemoteWebDriver.init(
File “C:\Users\necdet\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py”, line 157, in init
self.start_session(capabilities, browser_profile)
File “C:\Users\necdet\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py”, line 252, in start_session
response = self.execute(Command.NEW_SESSION, parameters)
File “C:\Users\necdet\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\webdriver.py”, line 321, in execute
self.error_handler.check_response(response)
File “C:\Users\necdet\AppData\Local\Programs\Python\Python39\lib\site-packages\selenium\webdriver\remote\errorhandler.py”, line 242, in check_response
raise exception_class(message, screen, stacktrace)
selenium.common.exceptions.SessionNotCreatedException: Message: session not created: This version of ChromeDriver only supports Chrome version 86
Current browser version is 92.0.4515.131 with binary path C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Tarayıcıyı da güncellemiş olabilir misiniz?

1 Beğeni

Merhaba,
Tarayıcı otomatik olarak günleniyor. İşin garip durumu selenium’u excelde rahatlıkla kullanıyorum, sıkıntı yok, fakat python da yukarıda verdiğim hataları alıyorum.

Burada diyor ki:

ChromeDriver’ın bu sürümü sadece Chrome’un 86 sürümünü destekler. Geçerli tarayıcı sürümü 92.0.4515.131

Yani ChromeDriver’ı da güncellemelisiniz, Python 3.9 da bir sorun yok.

Şu siteden * If you are using Chrome version 92, please download ChromeDriver 92.0.4515.107
güncel ChromeDriver indirip eskinin yerine koyabilirsiniz.

bende selenium u chrome webdriveri ile kullanıyorum. Sorun yok hocam. chromeun kendi sürümü güncellenmiş olabilir. Kendi sürümüne göre kullanmanız gereken webdriver değişmiş olabilir.

Valla hepsini yaptığımı düşünüyorum. Çünkü chrome un yeni sürümlerini yüklüyorum, excelde rahatlıkla kullanıyorum selenium u ama bir türlü pythonda kullanamıyorum. Bir yerde bir hata yapıyorum ama ne, onu bulamadım.
Teşekkürler yanıtlar için.

merhaba cözebildiiniz mi ?