Python BeautifulSoup login işlemi

Selamlar,

google login olup açılan oturum ile bir form doldurmak istiyorum bunun için BeautifulSoup ve requests ile ilerlemeye çalışıyorum google login işleyişi email bir ilerle şifreyi bir ilerle şeklinde bu nedenle post kısmını nasıl oluşturacağımı bilemiyorum şuan gmail email giriş ekranını dökebiliyorum paremetreleri de aldım devamını nasıl getirebilirim ?

not : webdriver selenium ile zaten yapıyorum tarayıcıyı gizliyorumda fakat hiç bişey BeautifulSoup ,requests kadar saglıklı ve güzel olmuyor bun nedenle bunu öğrenmem gerek teşekkürler

from bs4 import BeautifulSoup
import json, requests

headers = {

'user-agent': 'Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 11_0 like Mac OS X) AppleWebKit/604.1.38 (KHTML, like Gecko) Version/11.0 Mobile/15A372 Safari/604.1'
}

url = "https://www.google.com/accounts/Login?hl=tr&continue=http://www.google.com"

login_data = {

'id': 'username@gmail.com',
}

url = "https://accounts.google.com/ServiceLogin?elo=1"
with requests.Session() as s:
    soup = BeautifulSoup(s.get(url).text, "html.parser")

r = s.post(url,headers=headers)

print(r.content)

id="identifierId"

data-initial-value

@reo @ismailarilik @Asosyal_Futbolcu @Cihat_Altiparmak @_Alparslan_55 @coderistan

neden mechanize ile halletmiyorsunuz istiyorsanız mechanize ile doldurmaya çalışalım ?

mechanize eski python 3 te çalışmıyor paketleri bile yüklenmiyor

1 Beğeni

eski python3 ne yapacaksınız onu anlamadım günümüz pythonunu kullanmak daha yararlı olacağını düşünüyorum 3.7 den sonra on ton özellik eklendi eski sürüm de kullanılmıyor diye siz projenizi onunla yazacaksınız diye bir durum söz konusu değil public etseniz bile 3.7 yi yüklemek çok zor olacağını düşünmüyorum tabii ki sizin kararınız ama mechanize ile halledelim.

Bir hata olmuş aslında şöyle denmek istenmiş

Mechanize eski, py3te çalışmıyor, paketleri bile yüklemiyor

2 Beğeni

Evet o konuda haklı şimdi anladım demek istediğini mechanize eski kalıyor biraz :slight_smile: yanlış anlamışım kusuruma bakmayın.

requests ile sayfayı çekip BeautifulSoup ile formları doldurmak mükemmel stabil sorunsuz işleyiş verecek python bu kadar güçü iken internette yabancı kaynaklarda çok az bilgi var yapan kendine saklamış

Sıkıntı yok pythonun asıl dökümanını okuyup bir şeyler yapmaya çalışırız :slight_smile:

Bende aynı durumdan muzdaripim sorunu çözerseniz bana da yardımcı olur musunuz?

Hala bu durum mevcut mu ? eğer mevcutsa çözmeye çalışalım

Evet hala sorun devam ediyor benim için.

1 Beğeni

Çalışmalarıma başladım en kısa zamanda ufak bir konu halinde paylaşacağım hiç merak etmeyin nasıl formları doldurabilirsiniz önemli olan öğrendiğiniz şeyleri paylaşmanız yazılım sektöründe bana kalırsa aşırı derecesinde geriyiz o yüzden eğer ingilizceniz iyiyse öğrendikten sonra insanlarla paylaşmanızı tavsiye ediyorum

Benim sorunum Googlenin oturum açma kısmındaki forma e posta ve şifre girip login olmak. Çok yol denedim ama olmadı.

Dediğim gibi hepsini anlatacağım acele etmenize gerek yok fakat selenium kullanarak yapabilirsiniz ama yine de çok yavaş olacaktır selenium kullanmak isterseniz bekliyemem v.s derseniz şu video yu size önerebilirim.

Şöyle bir sorun var eposta girdikten sonra butona basıp ondan sonra şifre girmek gerekiyor tek bir form da olmuyor yani

Bu videoyu izledim tarayıcı açmak istemiyorum aşırı cpu harcıyor

Tarayıcı açmadan da arka planda yapabilirsiniz bu işlemi veya dediğim gibi açacağım konuyu beklerseniz network bilgisi ile de formları doldurabilirsiniz fakat konuyu fazla şişirmeyelim eğer sorununuz varsa yeni konu açarak da bildirebilirsiniz ya da bekliyebilirsiniz.

Özelden konuşabilir miyiz?

beatifulsoup ile uzun bir uğraştan sonra basit bir şekilde cözlecegini biliyorum kurtarma epostası ,için de if else ile kontrol edilebilir aynı zamanda bir useragent belirtilerek daha kolay session oturumu acılacak @Asosyal_Futbolcu dan umudum var çözümünü bekliyoruz

Hocam bu iş için en iyi yol Google apilerini kullanmak ben o şekilde bir yöntem izleyerek sonuç aldım sizde o şekilde yapabilirsiniz.