"Python Biliyorum" diyebilecek bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

• Evet
  • Hayır

0 oylayanlar

1 Beğeni

Mesele python biliyorum diyebilmek değil mesele pythonun her şeyini biliyorum diyebilmek. Şahsen python biliyorum diyebilirim. Ama python içinde bilmediğim şeyler hâlâ var.

4 Beğeni

Bir dilin herşeyini bilmek imkansızdır zaten insan bu kadar bilgiyi aklında tutamaz. Önemli olan dilin genel yapısına, semantik kurallarına hakim olmaktır. Sadece akılda kalması için pratik yapmak lazım.

Mesela bir mp3 çalar yapmak için tüm Python’u, kütüphanelerini, modüllerini bilmeye gerek var mıdır? Hayır. Python programlama dilini kullanarak mp3 programı yazan bir adam Python bilmiyor mudur? Bu da hayır. Bu ince çizgiye dikkat etmek lazım.

Bir dilde programlama yaparken bir sorunla karşılaştığınızda aramanız gereken şeyi tam olarak biliyorsanız, siz o dili biliyorsunuz demektir. Gerisi araştırma yapmaktır.

12 Beğeni

Katılıyorum araştırma çok önemli zaten pythonu tam olarak biliyorsanız gerekli fonksiyon kısmını kendiniz herkesin kullandığı modülleri bir araya getirerek yazabilirsiniz
Tam olaraktan kastım her modülü v.s değil syntax dan bahsediyorum

Açıkçası ben bu konuda kararsızım. Sizce ben Python biliyor muyum?

hayır dostum bilmiyorsun

1 Beğeni

python çok büyük bir dünya. neredeyse her konuyla ilgili yazılımlar geliştirilebilir. data science, bigdata, yapay zeka, web, masaüstü, mobil farketmez. python biliyorum diyebilmek için bunlardan en az birinde çok iyi olmak gerekir. örneğin django biliyorsanız web kısmını ve dolayısıyla pythonu biliyorsunuzdur. python sintaks olarak bilmek yetmez bazı büyük library ve frameworkleri de bilmek gerekir ki birşeyler yapabilesiniz. salt python ile birşey yapmaya çalışmak tekerleği yeniden icat etmeye benzer.