Python birden cok dosyali bir projenin kaynak kodlarini korumak

Oncelikle merhabalar, ben insanlar icin otomasyonlar ve otomasyon projeleri tasarlayan bir Python kullanicisiyim. Musterilerim bazen botu denemek icin benden test urunu istiyorlar, tabii ki bu en dogal haklari. Ben de projeme iki gun boyunca kullanilabilir olacak bir algoritma ekliyorum, ancak kodlarimi kaynak kodlariyla birlikte yolladigim icin projemin ve emegimin guvenilirliginden emin olamiyorum. Kisaca soylemem gerekirse opencv kullandigim icin resimleri isliyorum ve selenium ile birlikte chromedriver kullaniyorum. Ayrica birden fazla .py dosyasi kullaniyorum, yani anlayacaginiz cok fazla dosyam ve kutuphanem var. Eger cozebilecekse kodlari obfuscate etmekte benim icin bir secenektir, ancak her turlu yardima acigim. Ayrica binlerce satirda ki bu projeyi baska bir dilde yazacak yetkinlige sahip degilim. Cython gibi kutuphaneleri denedim ancak ne yazik ki basarisiz oldum. Simdiden yardimci olacak herkese tesekkurler

1 Beğeni

Dosyayi paylastigin taraf dosyaya sahip oldugu surece karsi tarafin elindeki secenek sinirsiz, ancak basit onlemler mumkun tabii ki. Demonun kaynak kodunu degil derlenmis binary’sini paylasabilirsiniz (cython, pyinstaller, py_compile…). Isini bilen kisiye engel olmaz ama en azindan gunluk windows kullanicisi musteriyi durdurabilir.

Programin 2 gun calismasi icin basitce her acilista tarihi ve saati kontrol edebilirsiniz ama (kucukken canin dolmasi 5 saat suren oyunlar oynamis olanlar bilir) sistem saati degistirilirse bu cozum de ise yaramaz (ucuz bir yontem, en basit sorundan bahsetmek icin yaziyorum).

1 Beğeni

Evet dediginiz gibi, kaynak kodlari karsida oldugu surece bir cozum yok gibi, acaba webden bir sekilde host edip edemeyecegimi sormak istedim sadece ancak sanirim bir cozum yok gibi. Dediginiz gibi obfuscate edip internette online saat ve tarih gosteren bir websitesinin API’ndan iki gunluk lisans kontrol edecegim, sanirim maksimum yapabilecegim bu.

bende yaptığım projeyi şifrelemek için araştırma yapmıştım ve forumda bir soru sormuştum

bağlantıya giderek inceleyebilirsiniz belki bir yol gösterir size şifreleme konusunda güzel sonuçlar aldım fakat lisanslama v.b konularda bende eksiğim eğer siz o konularda bilgiliyseniz yada bilgi sahibi olursanız benimle ve forum üyeleri ile paylaşırsanız çok mutlu olurum iyi forumlar

Ben cryptolens kullaniyorum, oneririm. 10 Product’a kadar bedava kullanmani sagliyor bence baya iyi

programın içindeki apileri nasıl koruyorsunuz peki http debuger gibi programlarla giden gelen requestlerden apileri çekebiliyorlar nasıl bir maskeleme yaparız aklımda birşeyler var ama sizlerin fikir ve görüşlerinide merak ediyorum