Python chrome tarayıcısı ilk açıldığında cookie editör nasıl ekli olarak kalır

python chrome tarayıcısı ilk açıldığında cookie editör nasıl ekli olarak kalır
Arkadaşlar Şöyle Söyleyim Python Selenium İle Chrome Tarayıcı Açıyorum Çerezli Olarak Ve Her Açılışta
extension paketinden Cookie editör Yüklemek Zorunda Kalıyorum.Bu Paketi Nasıl Sabit Olarak İçerisinde Çalıştırabilirim.Kodlamalarımı Aşağı Ekliyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim.
Yapmak İstediğim Şeyide Kısaca Açıklayım Browseri İlk Açtığımdaki Çerezleri Almak İstiyorum.Cookieleri İlk Açılış Cookieleri Benim İçin Önemli Bunu Farklı Bİr Şekilde Yapacak Bir Alternatif Varsa Görüşlerinizi Söylerseniz Sevinirim.

Blok-alıntı

“”"
browsercerez=“/cerez/”
lk=browsercerez+kullaniciadi
chromeDriverPath = “c:/chromedriver.exe”
userdatadir = lk
chromeOptions = webdriver.ChromeOptions()
chromeOptions.add_argument(f"–user-data-dir={userdatadir}") path to your chrome profile
browser = webdriver.Chrome(chr.omeDriverPath, options=chromeOptions)
browser.maximize_window()

“”"

Blok-alıntı

browser.get_cookies() metodunu kullanmayı denediniz mi?

evet az önce denedim fakat içeri aktarırken nasıl aktaracağız onu bulmaya çalışıyorum.yazılımla içine çekeyim dedim yani cookie editör ile olmadı biliyorsanız biraz yardımcı olursanız sevinirim

Selamlar,

bu konuda cookie konusunda deneyimim yok ancak EXTENSION ile yapabiliyorsan bunları kullanabilirsin. EXTENSION dosyalarını internetten indirmen gerekiyor (chrome storedan aldığın extension linki ile dosyalarını bazı siteler aracılığı ile indirebiliyorsun). Daha sonra extension chrome her açıldığında extension yükle diyerek chrome her açıldığında extension yüklenmesini otomatik sağlayabilirsin (python içerisinde şu dizindeki extension dosyasını al ve açılışta yükle şeklinde). Ardından bu extensionı selenium aracılığı ile yönetebilirsin (işte extensionu özel olarak ayrı bir sayfada açman lazım extension://extension_adi gibi özel bir link ile açabiliyorsun ancak net hatırlamıyorum (ama yaptım yani çalışıyor.)) Daha sonra istediğin işlemleri otomatik sağlayabilirsin :slight_smile:

1 Beğeni

kardeşim benim tüm hepsi tamam her şey güzel fakat benim istediğim cookie editöre import edecek şekilde çıktı almak istiyorum ben şu anda bu şekilde alıyorum ve export yani çıktı yaparken sıkıntı yok bu şekilde çıktı alıyorum.

Blok-alıntı

pickle.dump(browser.get_cookies() , open(f"{str(how_many)}.pkl",“wb”))

Blok-alıntı

içe aktarırken selenium ile çerezi import edebiliyorum fakat amacım tarayıcı çerezlerini cookie editör formatında almak orda import etmek istediğimde value hatası alıyorum çerez konusunda deneyimli arkadaşlardan destek bekliyorum.
almak istediklerim aslında sırası ile
c_user
datr
fr
sb
spin
xs
bu şekilde sıralı alt alta çıktı alabilirmiyim.