Python convert hatası

Merhaba,

Ben bir tahmin algoritması üzerinde çalışıyorum. Data setimde çeşitli iller ve kişilerin bu illerde yaşadıkları yıl sayıları yer alıyor. Yalnız 4 yıldan fazla yaşayanlar için 4+ yazılmış veri sayısı çok büyük.

Aşağıdaki hatayı alıyorum:
ValueError: could not convert string to float: ‘4+’

Bunu nasıl düzeltebilirim veya nasıl devam edebilirim yardımcı olan olursa çok sevinirim.

çok anlayabilmiş değilim sanırım sorunuzu. 4 yıldan fazla yaşayanları nasıl işlemek istiyorsunuz? eğer oturma yılı ile sayısal bir hesap yapılmayacaksa yani yalnızca sıralamaya dayalı bir işlem yapacaksanız 4 ten büyük herhangi bir sayı girmek de işinize yaramaz mı?
kolay gelsin

Koddan raise ValueError("could not convert string to float: ‘4+’") satirini silerseniz hatanin kayboldugunu goreceksiniz. Kolay gelsin.

Buradaki kod satırına müdahale edemiyorum ki nereyi sileceğim anlamadım?

yani ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum açıkçası onların yerine herhangi bir sayı yazsam algoritmada nasıl bi etkisi olur
ama hepsinin yerine mesela 5 yazmak istesem bile nasıl yazacağımı bilmiyorum

Kodunda raise ValueError("could not convert string to float: ‘4+’") diye bir satir varsa, calistigi anda ValueError: could not convert string to float: ‘4+’ hatasini almana neden olur. Bu satiri silersen, hatayi almazsin.

Gördüğüm kadarıyla kodunda öyle bir şey yok, numpy verdiriyor o hatayı.

In [1]: import numpy

In [2]: array = numpy.array(['1', '2', 3, 4.1, '4+'])

In [3]: array = array.astype(numpy.float64)
---------------------------------------------------------------------------
ValueError                                Traceback (most recent call last)
<ipython-input-3-39f96842c201> in <module>()
----> 1 array = array.astype(numpy.float64)

ValueError: could not convert string to float: '4+'

Veri setindeki ‘4+’ karakter dizisini float tipine çevirmiyor. Hem 4+ ile linear regression yapmak pek bir şey ifade etmiyor.

Iste onu demeye calisiyorum, kodunu goremiyoruz.

evet kodumda öyle bir şey yoktu ki. şununla düzelttim sonradan

veriler[“Age”]=veriler[“Age”].str.replace("+","")