Python da Telegram da Tanımlı Gruba Mesaj Gönderme

Merhaba,

Pythonda
python-telegram-bot
kütüphanesi ile bot yaptım ve haberleşebiliyorum. Ancak python üzerinden telegramımda tanımlı bir grup yada kanala mesaj göndermeyi bulamadım. Nasıl yapılır?
Teşekkürler.

https://python-telegram-bot.readthedocs.io/en/latest/telegram.bot.html#telegram.Bot.send_message

Hocam teşekkürler. ama bu kendimden bota mesaj atmak için kullanıllıyor sanırım. benim isteğim bot bende yada kendi chat id ile herhangi bir kanala yada gruba mesaj atabilmek. bunu nasıl yapıyoruz onu bulamadım?

API kullanarak kendinizden botunuza mesaj atamazsınız. Çünkü Telegram API, sadece bot tarafından gerçekleştirilebilecek işlemler için metotlar sunuyor. @aib tarafından paylaşılan dökümantasyonda belirtildiği gibi, send_message metodunun ilk parametresi gönderilecek grup veya kişinin ID bilgisi olurken, ikinci parametresi de gönderilecek mesajın kendisidir. Bir grubun veya kişi ile konuşmanızın ID bilgisini alıp mesaj atmayı deneyin.

1 Beğeni

Hocam merhaba telegram üzerinden görüşebilirmiyiz ? Bir iki sorum olacaktı Telegram: Contact @Errayynnn