Python - Discord Bot Yardım

Merhaba, discord bot üzerinde ugraşıyorumm ama kafama takılan bi bölüm oldu örnegin
async def deneme(ctx): ile discord üzerinde komut oluşturabiliyoruz ama ben def deneme():
ile python üzerinde bi komut oluşturmak istiyorum ve bu komut kullanıldıgında discorda yazı göndermek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmak istedigim kod üzerinde;

def deneme():
** await ctx.send(‘Deneme Yazısı!’)**

def ifadesi kullanılarak tanımlanmış bir fonksiyonunun içinde await ifadesini kullanamazsınız. await ifadesini kullanabilmeniz için fonksiyonun asenkron olması (async def olması) gerekiyor.

1 Beğeni

istedigim şeyi yapmam mümkün degil sanırım

üstte belirtmiş ya
nasıl yapıcağını

hayır istedigim şey python üzerinden çalıştırdıgım bir fonksiyon sonrası discord botunun bir eylem gerçekleştirmesi yani arkadaşın dedigi gibi yaparsam ancak discord sunucusunda olan bir kişi komut kullandıgında fonksiyon geçerli olacak ben bu olsun istemiyorum aksine python üzerinden bir fonksiyona bağlamak niyetindeyim sanıyorum bunuda yapmak mümkün degil

Acele etme; bir otur, soluklan kardesim. Nokta, virgul kullan; yazdiklarini oku.

Bu python’da bir adet (async) fonksiyon tanimliyor, discord veya komutlar ile alakasi yok.

Bu da python’da bir adet fonksiyon tanimliyor, komutlar ile alakasi yok.

Discord’a yazi gondermek context objesi uzerindeki async send fonksiyonu ile yapiliyor? Tamam, guzel. Peki buradaki deneme neyi ornekliyor? Context objesinin olmamasini mi? async olmayan bir fonksiyondan yapilan cagriyi mi?

Kodun geri kalani hakkinda en ufak bir fikrimiz olmadigini hatirlatmak isterim. Ekranini goremiyoruz.

@dildeolupbiten bize verdigin iki satir koddaki bir hatayi bulup cozumunu soylemis. deneme’yi async yapinca sorun cozulmuyor mu?

deneme’yi calistirip sonucunu await edersen botun yazi yazma eylemini gerceklestirmesi lazim.

Python’da yazilan fonksiyonlar program calistigi surece gecerli oluyor.

Demek istedigin “fonksiyonu async yaparsam sadece async fonksiyonlar tarafindan cagrilabilecek” mi?

Baglamaktan kastina bagli.
Yazdigin butun fonksiyonlar Python uzerinde degil mi ama? Baska hangi programlama dilini veya programi kullaniyorsun?