Python Django - Kullanıcı Url Yetkilendirme

Merhaba Arkadaşlar,

Alt yapısı sağlam bir web uygulaması için kolları sıvadım. Django admin kullanarak veri tabanında ayrıca bir kullanıcı tablosu oluşturdum. Bu sayede kullanıcı giriş/çıkışlarını başarılı bir şekilde tamamladım.

Sıradaki çözmem gereken konular ise;

1. Projedeki tüm url pattern leri veri tabanına kaydetmek(her bir app için ayrıca urls.py vardır ve include ile proje/urls.py eklenmektedir.
  2. Bu url kayıtlarını bir sol menü oluşturacak şekilde kurgulamak
  3. Templatetags kullanarak layout da sol menü ögelerini oluşturmak
  4. Middleware yardımı ile her yapılan istek de o url için kullanıcı yetki kontrol yapmak

yapılması gerekenler kabaca bu şekildedir.
python ile proje.urlpatterns veri tabanına kaydettim. urlpatterns ten alıdığım elemanlar şunlar:

• url: mesaj/mesajlarim/
  • view: mesaj.views.mesajlarim
  • name: mesajlarim

proje/urls.py:
path('mesaj/', include('mesaj.urls'),
mesaj/urls.py:
path('mesajlarim/', views.mesajlarim, name='mesajlarim')
mesaj/views.py:

def mesajlarim(request):
           return render(request, 'mesaj/mesajlarim.html', locals())

menuler adında templatetags oluşturdum. bu veri tabanına kaydettiğimiz urlleri getiriyor ve html sayfamızda ul li tagları arasına oluşturuyoruz.
elimizdeki 3 eleman(url, view, name) ile {% url ‘view_name’ %} kullanamıyoruz not found hatası var. django.urls.reverse kullandığımızda aynı hata onda da var. gelen url i a tagı href attribute ne doğru yazmamız gerekecek. bu url içerisinde parametre olacak olanlarda daha da zor hale gelebilir.
bu aşamayı tamamlayamadığımdan middleware kontrollerine geçemiyorum.

Sormak istediğiniz bir şey varsa çekinmeyiniz, tekrar tekrar anlatabilirim. Vereceğiniz fikirler çözüm üretmek adına tamamen yolumu da değiştirse, tüm fikirlerinize açığım.

Saygılarımla,
İyi çalışmalar.

view_name url’i urlpatterns’da dogru sekilde saglanmis mi? Ilgili urls.py dosyalarinin kodlari nerede?

Fonksiyon lokali context’e paslanmis ama fonksiyonun icinde sadece request var, ki onu da django sagliyor zaten template tarafina.

Tam olarak hata mesajini gorebilir miyiz?