Python dosyası açılır açılmaz kapanıyor

Visual studioda bir uygulama yaptım. Bunu terminalde çalıştırdığımda bir hata vermiyor fakat python olarak açtığımda direk kapanıyor. Nedeni ne olabilir? İsterseniz kodlarımı da paylaşabilirim.

Bkz: Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

1 Beğeni

Konu başlıklarına da link verebiliyoruz:

1 Beğeni
import itertools

while True:

dosya = open("isimler.txt","r",encoding="utf-8")

isimler = dosya.read().split(",")

dosya.close()

harfListesi=[]

bulunanİsimler=("")

harfler = input("İsminizdeki harfleri karışık bir şekilde büyük harf kullanarak giriniz(YUNUS EMRE = SUN ERMEYU): ")

for harf in harfler:

harfListesi+=harf

farklı_permütasyonlar_liste=list(itertools.permutations(harfListesi,len(harfler)))

for farklı_permütasyonlar in farklı_permütasyonlar_liste:

if (''.join(farklı_permütasyonlar)).upper() in isimler and (''.join(farklı_permütasyonlar)).upper() not in bulunanİsimler:

print((''.join(farklı_permütasyonlar)).upper())

bulunanİsimler+=(''.join(farklı_permütasyonlar)).upper()

if not bulunanİsimler:

print("İsminiz gerçekten zor bir isimmiş yada büyük harf kullanmayı unuttunuz.")

yeni_isim = input("Büyük harfle tekrar denemek için b yazıp ENTER tuşuna basabilirsiniz. Eğer uygulama isminizi bulamıyorsa isminizi yazıp ENTER tuşuna basıp tekrar deneyin: ")

if yeni_isim == "b":

pass

else: 

dosya = open("isimler.txt","a",encoding="utf-8")

dosya.write(("," + yeni_isim).upper())

dosya.close()

else:

print("İsminiz büyük olasılıkla bu ya da bunlardan biri")

Sıkça sorulan sorularda bulamadım. Kodlarım bunlar. IDLE kullanmadan .py dosya olarak açtığımda direk kapanıyor. neden olabilir.

Ben şöyle yapımıştım:
Bkz: https://forum.yazbel.com/t/sikca-sorulan-sorular-sss/6604

Sanırım, :'dan sonra yeni satıra geçmediğimden öyle gözüktü.

SSS > Python kod dosyasına çift tıklayınca çalışmıyor/açılıp hemen kapanıyor > 2:

Zaten while döngüsünde kodlarım bu halde neden direk kapandığını anlamadım.

Ben bir hata ile karşılaşmadım. Bir de CMD ile dosyanın bunduğu dizine giderek çalıştırmayı deneyin.

cd C:\dosyanın\bulunduğu\dizin

python dosya.py

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Sorunu çözdüm. Sorun “isimler.txt” dosyasını açarken dizinini belirtmememden kaynaklanıyormuş. Tabi daha önce IDLE terminalinde çalışıp da python dosyası olarak neden çalışmadığını anlayamadım ama sorunu çözdüm.