Python exe ya da apk yapma

Merhabalar;
Python 3.6 kullanıyorum ve bilgisayar için yazdığım kodları exe haline getirmek istiyorum. Uygulamaları nasıl exe haline getirebilirim?
Ayrıca Kivy ile Android için yazılmış programı nasıl apk haline getirebilirim?
Teşekkürler…

https://www.youtube.com/watch?v=lOIJIk_maO4 bu video belki isinize yaraya bilir

2 Beğeni

PyInstaller kullanabilirsiniz exe dosyaları olışturabilmek için.
APK dosyaları oluşturmak için birden fazla seçenek var, Buildozer’e bakabilirsiniz.

1 Beğeni

PyInstaller, Python’ın 3.6 sürümünden önceki sürümlerinde çalışıyor.

1 Beğeni

Hocam windows tuşu+r açılan pencereden cmd yazıp consol açtım .
Python yazınca sürümümün 3.6.1 olduğunu gösteren bir yazı aldım.
Daha sonra consol a
pip3 install pyinstaller
yazarak entere bastım pyinstaller yüklendi.
Py uzantılı kod dosyamız hangi dizinde kayıtlı ise örneğin;
pyinstaller.exe --onefile --noconsole D:\programlarim\program.py

–console yazısından sonra o dizini yazıyoruz burada dikkat etmeniz gereken bir husus var py uzantılı dosyanızın türkçe karakterli bir isimden oluşmaması gerekiyor.
Consoldaki işlem bittince consolda exe dosyasını hangi dizine kaydettiği yazıyor.Bilgisayarıma tıklayıp orada yazılı dizine girdiğinizde exe dosyanızın hazır olduğunu göreceksiniz.

Bir zamanlar 3.6.1 sürümünde kullanılamıyordu. Ancak şimdi 3.6.1 sürümüne destek vermiş olabilirler.

@dildeolupbiten doğrudur hocam zaten konu 5 ay önceki bir konu olduğundan ozaman sizinde dediğiniz gibi çalışmıyordur.
Ben sizlerinde yardımlarıyla yazdığımız kodu exe yapabildim ama kivy ile editleyip nasıl android apk haline getirebilirim hiç bir fikrim yok :slight_smile:

Aşağıdaki başlık android apk yapmakla ilgili bir konu, bir inceleyin belki faydası olur.