Python Geliştirmek İçin Ne Yapılmalı?

16 yaşında yazılım mühendisi olmak istiyen birisiyim. Önceden C# ile başlayıp aşırı başlangıçta bırakıp sonrasında Python başladım. Onu da başında bırakmak zorunda kaldım. Geçen günlerde bir youtuberın 1.5 saatte Python öğrenme adında bir videosuyla karşılaştım ve bitirdim. Önceden 1 2 günümü verdiğim pythonu 4 saatte 10 kat daha ilerlettim. Ama yine de aşırı acemiyim. Sizce nasıl geliştirebilirim?

Ve ek olarak bir sorum daha var. Her ne kadar yazılımcı olmak istesem de hangi konuda ilerlemek istediğimden emin değilim. Bunda nasıl karar almam gerek sizce?

Zaman ayırarak, daha çok ilgilenerek, kodlayarak. Ana dilimizi bile öyle 3-5 günde öğrenmiyoruz.

Ne hoşunuza gidiyorsa peşinden gidin, en azından bir yerden başlamış olursunuz. Python kodlamak hoşunuza gidiyorsa devam edin.

Onun dışında okuduklarınızı anlayacak kadar İngilizce’niz yoksa işi gücü bırakın İngilizce öğrenin derim.

1 Beğeni

Konuları araştırın ya da deneyin. Hoşunuza gidenden devam edin. Ayrıca bir sonraki öğreneceğiniz dili de sevdiğiniz konu ile alakalı seçin. Eğer frontend seviyorsanız Fortran öğrenmek iyi bir seçenek değil mesela.

Ayrıca 1.5 saatte Python gibi videolara da kanmayın. İzlenme için yapıldıklarını düşünüyorum. Neden günler süren eğitimler var hiç düşündünüz mü? Eğer geçen attığınız sorular daki kodları 1.5 saatlik eğitimden sonra yaptıysanız söyleyeyim eğitim temelleri bile anlatmıyor olmalı. Herhalde sadece söz dizimine falan değinip geçmişler. Yazılım ile uğraşacaksanız izlemek değil okumak daha iyi. Bir modül öğrenmek için onun YouTube den videosunu izlemek değil dökümantasyonunu okumak daha iyi. Videolar belki örnek yapmak için iyi olabilir. Ayrıca Python öğrenecekseniz şuan kullandığınız forumun epey geniş bir Python eğitimi var. İstihza yazbel yazın çıkacaktır.

Explore GitHub · GitHub adresine girip projeleri araştırabilir, aklında olan bir konuyu aratıp, o konu ile alakalı projelerin kodlarını inceleyebilirsin.