Python için en iyi kütüphane Kivy mi ? (Android için)

Python’la android oyun yaparken Kiwi kullanmak zorunlumu yoksa daha iyi kütüphaneler varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bildigim kadarıyla Pygame de var. :slight_smile:

Benim de bildiğim kadarıyla Kivy zaten PyGame altında yazılmış. Yani SDSD’nin de söylediği gibi PyGame de kullanılabilir mantıken.

kivy OpenGl, Pygame ve Cython kullanıyor. Bence grafik olarak android için uygun. :slight_smile:

Kivy kullanmanı tavsiye ederim program ve oyun yapabilirsin, hemde çogu platform da çalıştırabilirsin. Eger hiç GUI çalışmadıysan da bilgi sahibi olmuş olursun. :slight_smile: Eğer isterseniz ilerde Java,C++ ve C# gibi OOP odaklı dillerden birini bile öğrenirseniz ya o dillin kütüphanesini kullanırsınız veya bir oyun motoruyla da iyi çalışmalar yapabilirsiniz. :smiley:

Teşekkürler. Peki ya çoğu kişi android oyun yaparken Kiwi kullanıyor. Ama sadece pygame’lede android oyun yapılabilirmi ? :neutral_face:

Yapılabilir masaüstü içi ama pygame android çalıştırmak sıkıntı çıkarabilir ve nerdeyse hiç türkçe kaynak yok. Onun için kivy tavsiye zaten kivyde pygame grafgini kullanıyor aslında hepsi de OpenGl grafigine dayanıyor yani sonuç kivy başla hiç degilse kaynak var az olsa. :slight_smile: Ben şuan bazı projeler hakkın da çalılıyorum ilerde yayınlamak inş kısmet olur. :smile: Birde kivy de kaynak olarak internetde bir türkçe kaynak var ama sayfa sayısı hatırladıgım kadarıyla 300 filandı ama ondan çokda birşey bekleme yabancı sitelerden ben özeklikle youtubeda kivy derslerine bakıyorum hem ordada bazı kanallar türkçe ders veriyor ordada işine yarıyacak şeyler öğrenirsin. Ama ben genelde yabancı videolardan bakarak çalılıyorum mantıgını anlamaya çalılıyorum ve biraz gayret edersen sende anlarsın. :slight_smile: önce bi bulabildigince türkçe kaynakları bitir sonra yabancı kaynaklara geç bence. :slight_smile:

Birde söylemeyi unuttum kusura bakma. :smile: kivy de OOP var yani pythonda sınıflara kadar gelmiş ve sınıflar konusunu mantıgını biliyor olman lazım ki anlayabilesin. :slight_smile: