Python için kaynak önerisi

öncelikle hepinize iyi günler Python a yeni başladım elimde Fırat özgülün Python 3 kitabı var bu kaynakla nereye kadar gelebilirim baska kaynaklarada bakmalimiyim

Youtube da Yazılım bilimi kanılının Python 3 videoları serisi faydalı olur

1 Beğeni

teşekkür ederim bakacağım

Mehmet Çağrı Çalışkan Youtube çok iyi.Bu da dc linki : Discord

teşekkür ederim bakacağım

Türkçe kaynaklar bence çok yeterli değil o yüzden yabancı kaynak önerisi yapacağım

Bu kanalı severek takip ediyorum kanalda ptyhon derslerinin yanı sıra django,pandas ve flask gibi popüler framewrok’lerin harika ötesi eğitim videolarını bulabilirsin

2.Öneri

evet bencede Türkçe kaynaklar yetersiz ancak benimde İngilizcem çok iyi değil ama tesekkur ederim bunada bakacağım

https://python-istihza.yazbel.com/

Türkçe kaynak için tek kelimeyle harika.

https://www.w3schools.com/python/python_intro.asp

Yabancı kaynak için bu site olabilir.Konu sonunda testleri var.Öneririm.

1 Beğeni

Türkçe kaynak olarak bende attiginizi kullanıyorum sizce bu beni nereye kadar getirir

Şunu diyebilirim.Python programlama dilinden önce C# ve C++ programlama diliyle uğraştım.Ama çok fazla ilerleyemedim.Yani elimde detaylı bir kaynak yoktu.Olan kaynaklarda hep ingilizceydi.Ama pythonda böyle bir sıkıntı yok.İstihza’da zaten herşey detaylı ve sade bir şekilde anlatılıyor.Nereye kadar getirir bunu bilemem bu sana bağlı :slight_smile:

Yazılım mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim ve okulda eğitime Python ile başladık. Okulda Python u Think Python kitabı üzerinden öğrettiler. Sağlık durumlarından dolayı gidemediğim çok hafta oldum ama hepsini bu kitabı okuyarak çok rahat tamamladım OOP(Nesne Tabanlı Programlama) ye kadar yeterli seviyede ingilizcen varsa öğrenebileceğini düşünüyorum.

İngilizcem yeterli olmadığı için daha çok Türkçe kaynalkara bakıyorum ama teşekkürler elimden geldiğince bunada bakacagin

bende cpp le başladım bende ayni neddenlerle burdayım :joy:

forumun Türkçe kaynağı gayet yeterli…
Daha ileri modül, kütüphane kullanımı için yazılıın dili olan İngilizce bilmeniz gerekiyor.