Python ide seçimi?

ninja ide 'nin sorununu çözdüm belki birilerine yararı olur diye buraya yazayım;

sorun c diskinin içindeki kullanıcılar dosyasındaki user klasörünün isminde türkçe karekter olmasıymış.
örnek : C:\Users\İMAJ imajın i harfi büyük olduğundan dolayı açılmıyor.
çözümü araştırırken öğrendim ki bu klasörün adını değiştirmek mümkün değil. o yüzden başka bir kullanıcı oluşturup oradan ide 'yi kullanmak lazım.

Aynen öyle, ben biliyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben zaten sublime text kivy için kullanıyorum :slight_smile:

Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

-------- Orijinal mesaj --------

Başlangıç tarihi: tekbir noreply@forum.yazbel.com

Tarih: 26.05.2018 21:57 (GMT+03:00)

Alıcı: suatdogantr@gmail.com

Konu: [YazBel forumu] [Python] Python ide seçimi?

tekbir

Mayıs 26

SDSD:
eya Ato

sublime text 3 'ü denedim input kodunu çalıştırmak için çok uğraşıyorsun özel paket indirip üsteki file gibi barlardan açıyorsun yani fazla vakit alıyor :smiley:

atomda açılışta yavaşmış(kesin bilmiyorum)

üstad bende django ile ilgileniyorum ve pycharm kullanıyorum ama gerçekten kasıyor :slight_smile: VS Code django için uygun mu? ayrıca VS Code için önereceğin ayar ve eklentileri yazarsan sevinirim.

django içinde uygundur.
bende şuan kullanıyorum bazı çalışmalarımda sorun çıkarıyor (uğraştırıyor ama çözülmeyecek sorunlar değil) ama genede diğerllerin daha iyi.

kullandığın eklentileri yazabilir misin…

VS Code’da Django ile geliştirme yapmadım. Python için resmi eklentisi var, öneriyor zaten. Django için de eklentiler bölümünden django yazıp uygun bulduklarını kurabilirsin. Bunun dışında HTML, CSS ve JavaScript için de eklentilere bakabilirsin. VS Code’da her ihtiyacına uygun eklenti bulabilirsin. Bu arada evet, VS Code Django için de uygundur. Aslında her geliştirme ortamı için uygun bir metin düzenleyici. Sürüm kontrol ve hata ayıklama özellikleri de çoğu IDE’den tutarlı ve hızlı çalışıyor.

2 Beğeni

Bunu başka bir konuda açacaktım ama alakalı olduğu için burada açayım dedim.
VScode kullanmaya başladım. Kurdum python eklenti indirdim falan.
Ama programı çalıştırma butonuna basınca sıkıntı çıkıyor.

Bu sorunu nasıl çözeceğim?

Thonny tasarımını minimal ve sade bulduğum hafif, Python ile yazılmış açık kaynak kodlu bir idle, raspbian dağıtımında yüklü olarak geliyor. Severek kullaniyorum, tavsiye ederim…

1 Beğeni

Pythonu yola eklemelisiniz. Ekliyse de hangi şekilde ekli?

Python’ı değil, Node.js’i yola eklemeniz gerek. Eğer kurulu değilse, öncelikle şuradan indirip kurun: https://nodejs.org/

1 Beğeni

Ben uzun zamandır pycharm kullanıyorum.

Ben Vs code indirdim ama çevrimdışı olduğunda çalışmıyor internete bağlandıığımda açılıyor bunun sebebi nedir acaba

Denedim herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Size bir sorun olmalı.(1.30.2 ve önceki sürümüm her neyse ikisinde de çalıştı.)