Python ile Bot yapma

Merhaba arkadaşlar. Oynadığım bir online oyunda eşyalarınızı yükseltmek için saatlerce robot gibi aynı işlemi tekrar etmeniz gerekiyor. Bundan gerçekten sıkıldığım için bot yazmak istiyorum. Oyunda silah ve zırh parçaları farklı bir yükseltme eşyası kullanılmakta. Bot tam olarak şu şekilde çalışacak.
1-) Görüntü eşleşme ile envanterdeki eşyaları zırh, silah ve yükseltme parçacığı olarak algılayacak.
2-) Farenin scroll unu da kullanarak envanter deki tüm eşyaların bir listesini oluşturacak.
3-) Sol üst köşeden başlayarak sihirlendirme penceresini açıp iteme çift tıklayacak. Ardından itemin türüne göre yükseltme parçacığına çift tıklayıp sihirlendir butonuna basacak.
Yani basitce “Ekranda şunu görürsen şunu yap” şeklinde bir şey olacak.
Fazla deneyimli biri değilim. Meşakatli bir iş olduğunun da farkındayım. Proje hakkında yardımcı olabilecek yada nerden başlamam gerektiğim hakkında bana ışık olabilecek birileri olursa gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu işlemler için python’ın pyautogui kütüphanesini kullanabilirsiniz. İçerisinde ihtiyaç duyduğunuz herşeyin olduğunu düşünüyorum. Buradan dökümantasyonuna göz atabilirsiniz:

Kendi Dökümantasyonu ve Türkçe Bir Kaynak

Bir sorunla karşılaşırsanız veya herhangi bir konuda soru sormak isterseniz sorular sorabilirsiniz.

3 Beğeni

Pyautogui kütüphanesinin ufak bir özeti için bu gönderiyi inceleyebilirsiniz:

2 Beğeni