Python İle Ekrandaki Belirli Bir Renkteki Objeyi İşaretlemek

Örnekleyelim hemen:

Havada bir dörtgen var. Ama özellikle dikdörtgen yapmadım bir ilüzyon gibi.

Örnek kod:

import tkinter as tk

class MyNonRectangularWindow(tk.Toplevel):
    def __init__(self, master):
        super().__init__(master)
        self.overrideredirect(1)  
        self.attributes('-transparentcolor', 'black')  
        self.geometry('400x300')

self.canvas = tk.Canvas(self, width=400, height=300, bg='black', highlightthickness=0)
        self.canvas.pack()

self.create_shape()

def create_shape(self):

self.canvas.create_line(0, 150, 200, 0, fill="red", width=2)
        self.canvas.create_line(200, 0, 400, 150, fill="red", width=2)
        self.canvas.create_line(400, 150, 200, 300, fill="red", width=2)
        self.canvas.create_line(200, 300, 0, 150, fill="red", width=2)

if __name__ == "__main__":
    root = tk.Tk()
    root.geometry("400x300")
    root.attributes("-transparentcolor", "black")  # Beyaz renk saydam olacak
    root.configure(bg='black')

non_rect_window = MyNonRectangularWindow(root)
    root.update_idletasks()
    root.state(newstate='iconic')
    root.mainloop()

Bunu milyon tane transparan window metodu ile win32gui , cytpes vs yapabilirsin.

Yani pencere istemiyorum diye başlamasan soruyu net sorsan basit çözüm önerilerim olurdu.

Kolay gelsin :wink:

Real Time’da bittim ben.

İyice alay konusu olduk ben bu işi bırakıyorum size iyi çalışmalar

Sakin ol b olm. Azıcık gülelim. Zaten memleket gülmeye fırsat vermiyor.
Bırakma kendini.
Olur böyle şeyler.
Dobarlan.

1 Beğeni

Şahsen ben alay etmedim. Sadece soru sorulamamasına biraz tepkiliyim. Diğer bir husus da işletim sistemlerini tanımadan hadi ben bir program yapayım deyince istekler tuhaf oluyor ona vurgu yaptım.

1 Beğeni

Python ile object detection öğrenirsen yaparsın kardeşim. Diğer arkadaşların yorumları saçma geldi. Yapmak istediğin şeyin real time object detection dememek yerine bilgiyle kirletmişler ortalığı…

Önerim pytorch ya da yolo olur. Ama en kullanıcı dostu Yolo ile başla derim

Yolo için model eğitme vs. durumlar için up uzuun bir serüven seni bekliyor. Sabır ve gayret ile şimdiden kolay gelsin.

Hasan İngilizcesini gonuşturdu. Ve Hasan Sert gonuştu.
Kanka Özlem Sarıkaya diye bir akraban var mı?

Çok teşekkür ederim hocam. Kullanmak istediğim programa erişim iznim bitti saçma bir nedenden dolayı. Yine de çok sağ olun aklımda bulunacak.

aim hack sadece reyna’ya hs atacak anlaşılan (:

Hocam artık öyle bir olay yok. Oynamıyorum oyun falan kötüydü zaten. Amacım biraz fosfor katmaktı olaya. Ona da gerek kalmadı.

Düzenleme yapayım: Reyna’yı algılamayı başardı ama onu işaretleme kodunu yazana kadar oyundan sıkıldım. Merak eden olursa olay buraya kadardı.

şu videoyu bir izle. abimiz güzel bir çalışma yapıyor. pek işe yarar değil ama ufkunu genişletir diye düşünüyorum

1 Beğeni

Çok sağ olun bakacağım. Ancak artık oynayabilecek bir oyunum yok. Muhtemelen 2 yıl sonra olacak, tabii eğer hâlâ istersem bunu.

Düzenleme yapayım: Özlemle çok güzel anılarım var, ama çok horluyor. Tuvalete gitse pamuk şeker çıkaracak kadının öyle horlaması çok ilginç. Belirtmek isterim.

Nesne tanımlama değil renk tanımlama öğrenmesi lazım. Nesne eşit değildir renk tanımlama.

Bana da senin yorumun saçma geldi.

Yapmak istediğinin real time olması yada olmaması meselesi değil. Nesne tanımlama yaparken kullandığı kaynak.

Masaüstünü işaretlemek istiyor.

Bu koşulları sağlayan tavsiyen yukarıdaki saçma object detection mı? Sence sorun object detection sorunu mu?

Yooo hiç gerek yok, opencv yeter.

Renk ayrımı ve renk tespiti yapmak için model mi eğiteceksin? En azından forumdaki konuları oku üçbeş satırda nasıl renkli alan tespit edilir fikrin olsun.

Öğrendiğiniz iki kelimeyle katılımcılara atar yapmadan önce, soruyu soranın neyi soramadığını, istediğinin nasıl yapılamaz olduğunu yapılacaksa nelere dikkat etmesi gerektiği kodlarını içeren yorumlara bilgi kirliliği deme.

Evet istediği masa üstündeki herhangi bir alana çerçeve çizen kod dahi bıraktı. Renkli alanı tespit edip aldığı koordinat verisini çerçeveye vermesi zaten tespiti sağlayacak.

Sen anlat temiz bilgiyle renkleri nasıl öğreceksin modelini eğitimek için.

Eğitimsiz veri veri değildir, ön yargılı yorum yorum değildir.

EDIT:

Elli kere koyduk benzer kod ve linkleri boş beleş yorumcular için bir tane daha koyalım.

OpenCV and Python Color Detection - PyImageSearch

Burada bir Allah’ın kulu modeli neden eğitecekmiş izah edebilir mi?

Bazan ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan zor oluyor.

İşte bazı soruları ciddiye almamak için ajandama bir not daha almama sebep. Eşşek kadar adam (ben) aklımı peynir ekmekle yiyip, çoluğun çocuğun oyun keyfine oturup milyon dolarlık yapa zeka sektörünün kodlarını izah etmeye çalış.

Akıl akıl değil ki bendeki. Forum için öneri. Üyeler için bir yaş sınırı yada yaş bilgisi içeren bir künye lazım.

Sadece biraz zevk almak istemiştim… Bunu oyun olarak düşünmek zorunda değildik Github’a yüklemekti amacım.

#11yaşındakilerdeinsandır

Tarık eğer 11 yaşındaysan senden özür diliyorum ve çok öpüyorum.

Özlemden özür dilemiyorum. Çünkü uzun ilişkiler bana göre değil.

3 Beğeni

Çaktırmak istemezdim hocam, ama 11 değilim. Ama 11’den beri falan kodlarla ilgileniyorum. Orada arkadaşa tepki amaçlı yazdım. Ayrıca ölümlü dünya kalp kırmayalım. (Özlem’i kınamayı düşündüm ama olayı bilmiyorum bu yüzden ikinize de esenlikler diliyorum.)

Neden oyun için kod yazdığımı da belki açıklamışımdır ama tekrardan açıklamak istiyorum, can sıkıntısı tamamen. Hani günleriniz monotonlaşır da bugün farklı ne yapabilirim dersiniz ya. İşte ben onu yaşadım. Lütfen amacımı “oyun” diyerek küçümsemeyelim. Farklı bir işe girişmiş oldum ve daha öncesinde bu kadar detaylı kullanmadığım kütüphaneleri kullandım. Bana sık sık olurdu, kim bilir belki bundan 10 yıl sonra yapay zekaya rağmen özgün içerik üretmeyi deneyen biri bunları okur.(Lütfen bu duamı küçümsemeyin ben hala 2000’li yılların başında üretilmiş makaleleri ve forumları okurum ara sıra.)