Python ile Kivy Android Uygulaması - Sorular

Merhabalar,

Arkadaşlar python ile bir twitter oto takip ve unfollow programı yazmaya çalışıyorum.

Dün python ile yazılan kodların kivy ile android apk.sına çevrilebileceğini öğrendim.Fakat bazı sorunlarla karşılaştım.

1-İlk sorunum kivy indirirken oldu.Python ile kivy yüklerken tar.gz dosyalarını indiremiyorum.Bu benim python ile genel sorunum, çoğu modülü indirirken zip halinde veya tar.gz paket şeklindeki dosyaları indirirken hata alıyorum.Bu tür zip dosyalarını indirirken hata almamak için neler yapmam gerekiyor.

2-İkinci sorum ise google play de hiç bir şekilde twitter oto takip uygulaması bulamadım.Genelde unfollow programları var.Oto takip programı google play in mevzuatına uymadığından yasaklanıyor mu ? Yoksa bu zamana kadar yapan mı olmamış.Bilgisi olan var mı ?

3.Sonuncu sorum ise şu ; bazı android uygulamalar açılında bir websitesine yönlendirir.Ve yapmak istediklerinizi o siteden login olarak yaparsınız.Sizce bu programı bir websitesine kurup bu şekilde bir apk.yapmak daha mı mantıklı olur.Eğer böyle yapmak gerekiyorsa web domain satın almam gerekir mi ?

Umarım açıklayıcı olmuştur.Aklımdaki soruları dilim döndüğünce sormaya çalıştım.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba.

Ne hatası alıyorsunuz?

ERROR: Command errored out with exit status 1:
 command: 'C:\Users\FATİH\AppData\Local\Programs\Python\Python37\python.exe'
-c 'import sys, setuptools, tokenize; sys.argv[0] = '"'"'C:\\Users\\FATH~1\\App
Data\\Local\\Temp\\pip-install-3khprllp\\Kivy-Garden\\setup.py'"'"'; __file__='"
'"'C:\\Users\\FATH~1\\AppData\\Local\\Temp\\pip-install-3khprllp\\Kivy-Garden\\s
etup.py'"'"';f=getattr(tokenize, '"'"'open'"'"', open)(__file__);code=f.read().r
eplace('"'"'\r\n'"'"', '"'"'\n'"'"');f.close();exec(compile(code, __file__, '"'"
'exec'"'"'))' egg_info --egg-base 'C:\Users\FATH~1\AppData\Local\Temp\pip-instal
l-3khprllp\Kivy-Garden\pip-egg-info'

python -m pip install kivy==1.11.1 yazıyorum yüklemeye başlıyor ve tam aşağıdaki dosyayı indirmeye sıra geldiğinde

Collecting Kivy-Garden>=0.1.4
Using cached kivy-garden-0.1.4.tar.gz (6.8 kB)

yukarıdaki hatayı veriyor.

Genel cozumu pip kullanmak. Duyduguma gore Windows’da sikinti cikartabiliyormus ama Linux’ta yillar icerisinde yuzlerce paket kurdum, tek satirlik bir komutla cozulemeyecek hic bir problemle karsilasmadim.

Zip/tgz yerine de repository’i direk iceri klonlayip src klasorune symlink atiyorum, tavsiye ederim. (Kutuphaneden yapilan degisiklikleri yukari geri yollamak icin de kolaylik sagliyor.)

Sadece web sayfasina yonlendiren bir web kontrolunden ibaret aplikasyonlar da var. Hatta bi ara mobile web browser’lar web app’leri bu sekilde mobile app’lere ceviren bir “app’mis gibi shortcut ekle” fonksiyonu da cikardilar da ismini unuttum.

Boyle bir sey yapmaya karar verirsen sadece bir domain’e degil, 7/24 calisan bir sunucuya da ihtiyacin olur.

1 Beğeni

Eğer 3.5 sürümünü kullanmıyorsanız hata almanız normal.