Python İle Uzak Veritabanı Bağlantısı Mümkün Mü?

Henüz yolun başında bir öğrenciyim. Sorum şu ki Python ile farklı bilgisayarlardan kişilerin iletişim halinde olduğu bir program nasıl yazılır? Ben bunun herhangi bir hosting hizmetinde oluşturulan veritabanı ile yapılabileceğini düşünmüştüm fakat gördüm ki firmalar oluşturduğumuz veritabanlarına dışardan erişim izni vermiyor. Peki bu tarz bir program yazmak için nasıl bir yol izlenmelidir? Kendi sunucumuzu mu kurmak zorundayız?

Forumumuza hoşgeldiniz, ilk gönderiniz için tebrik ederim.

Veriyorlar.

Kendi bilgisayarınızdan da yayın yapabilirsiniz, ama en az iki bilgisayara ihtiyacınız olacak. Internette ingilizce araştırırsanız bulabilirsiniz.

Web Servis kullanarak veri alışverişinde bulunabilirsiniz. https://firatbadur.com/python-iis-flask-uygulamasini-dagitmak/

Böyle bir şeyi kullanabilirsin …

import pymysql

try:
    #baglanti = pymysql.connect(db="veri tabanı adı",user="kullanıcı adı ",passwd="şifre",host="127.0.0.1",port=3307 )#localhost bağlantısı için ( Port 3306 olabilir)
    baglanti=pymysql.connect(db="veri tabanı adı",user="Kullanıcı Adı",passwd="Şifre",host="Bağlantı Adresi") #dış veri tabanı bağlantısı için
    baglanti = baglanti.cursor()
    baglanti.execute('SET NAMES UTF8')
    print("bağlandı")
except:
    print("Veritabanı Bağlantı Hatası")
    exit()

Güzel karşılama için teşekkür ederim.

Bildiğiniz free yahut düşük ücretli bir hosting var mıdır işimi görecek?

Burada sıkıntı yok sorun uzak veritabanına erişememem

Hosting degil de, ucretsiz sunucular var.

Ücretsiz database sağlayan şöyle bir site buldum. Biraz benim iş bilmezliğimden kaynaklı bir problem olmuş ilgilenen herkese teşekkür ederim.