Python kategorisine hoşgeldiniz!


#1

Python kategorisine hoşgeldiniz! Django, TkInter ve Kivy gibi Python teknolojileri de burada alt kategoriler olarak yer almaktalar. Bir sorunuz mu var? Hemen kaydolun ve sorun, birileri mutlaka cevap verecektir. Daha çok cevap veren tarafta mısınız? Kaydolun ve soruları cevaplayın, her zaman birilerinin yardıma ihtiyacı vardır. Python belgelerine göz atmayı da unutmayın. :slight_smile:

Python Hakkında

Python programlama dili Hollandalı programcı Guido Van Rossum tarafından 1991 yılında tasarlanıp gerçeklenmeye başlanmış bir programlama dilidir. Python en başta kolay okunup yazılabilirliği ile dikkat çekmektedir. Python zamanımızın gözde programlama paradigmalarından olan nesneye yönelik programlama paradigmasını desteklemektedir. Python programlama dili genel amaçlı bir programlama dilidir ve masaüstü programlamadan web sunucu programlamaya, sistem programlamadan oyun programlamaya kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Python oldukça gözde bir betik geliştirme dilidir, özellikle GNU/Linux dünyasında. Python Google’ın resmi olarak kullandığı ve desteklediği üç dilden biri, ayrıca tek betikleme dilidir. Python yurt içi ve dışı birçok üniversite müfredatında da özellikle programlamaya giriş ve bilimsel programlama derslerinde yerini almıştır. Python programlama dili, Python Yazılım Vakfı Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

İştahınız kabarmış olmalı! Ancak hepsi bu kadar değil. Python ile uygulama geliştirmek için sizi bunlardan daha çok motive edecek bir şey var: Eğlence. Evet, Python ile uygulama geliştirmek eğlencelidir. Python ile ilk uygulamanızı geliştirdiğinizde ve sonucunu ekranda gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız. :slight_smile:

Python sizi cezbettiyse, hadi onu öğrenin! :wink: