Python kivy ile yazılmış kodu apk yapma

kivy ile yazdığım basit bi kodu apk yapmak istiyorum buildozer ile daha önce denedim ama hata aldım konu hakkında deneyimli biri adımları anlatıp yardımcı olabilir mi

Allah sabır versin linkler diyarına hoş geldin xd Google colab tan yapılıyor. Gmail adresinle giriş yap linux makina veriyor sana. Klasik linux komutlarının başına! Koyarak yani !pip install veya !apt-get install vs vs yazarak kullanabilirsin. google colab açıldığında sol üstteki + code a basarak şunları yapman gerekiyor.

1 - !pip install buildozer
2 - !pip install cython==0.29.19
3 - !lsb_release -a
4 - !sudo apt-get install -y \
    python3-pip \
    build-essential \
    git \
    python3 \
    python3-dev \
    ffmpeg \
    libsdl2-dev \
    libsdl2-image-dev \
    libsdl2-mixer-dev \
    libsdl2-ttf-dev \
    libportmidi-dev \
    libswscale-dev \
    libavformat-dev \
    libavcodec-dev \
    zlib1g-dev
5 - !sudo apt-get install -y \
    libgstreamer1.0 \
    gstreamer1.0-plugins-base \
    gstreamer1.0-plugins-good
6 - !sudo apt-get install build-essential libsqlite3-dev sqlite3 bzip2 libbz2-dev zlib1g-dev libssl-dev openssl libgdbm-dev libgdbm-compat-dev liblzma-dev libreadline-dev libncursesw5-dev libffi-dev uuid-dev libffi6
7 - !sudo apt-get install libffi-dev
8 - !buildozer init
9 - !buildozer -v android debug

Mobil programlama bilgisayar dünyasındaki en gıcık olaydır. Hata alman doğal. Bu yüzden mobil programlama yapmıyorum. İnsanın sabrını zorluyor.

anlattığım yönetm ile hiç hata almadan socket ile chat uygulaması yaptım zor bişey yok.

bunu şuan deniyorum !buildozer -v android debug yazdım bitmesini bekliyorum bitince durumu yazarım

dostum colabın iyi yönü şu bence google python destekliyo o yüzden bişeyler kurarken sorun olmuyo. ayrıca hash brute force vs deniyecek olursan çalıştır takılsın kendisi xd

kötü yanı şu uzun süre girmezsen oturum kapanıyo tekrar buildozer kurman gerekiyo tekrar 850 sene apk olmasını beklemen gerekiyo vs vs seneye görüşürüz xd

ben daha önce denediğimde de colab denemiştim sonuna kadar iyi gtimişti ama en son hata vermişti şimdi yine verirse atarım buraya hatayı ama umarım vermez

tamam hata almadım apk yaptı çok sağolun :grin:

ben apk yaparken ki kodların toplam büyüklüğü 10 15 kb civarı idi ama apk 12.5 mb olmuş bunu azaltmanın bir yolu var mı

çözüm olarak işaretlersen iyi olabilir sanki :smiley:

upx ile dosyaların boyutları küçültülebiliyor ama android tarafını bilmiyorum bi araştır istersen.

çözüm olarak işaretlemek ne ki
işaretledim ( bu günki yazı hakkım dolmuş o yüzden bunu editliyorum)