Python kütüphane indirmek

Okumam yazmam yok ya ondandır.

Sevgiili kardeşim orası sonraki mesele.

Bu sonraki mesele. Adım adım gidiyoruz. Önce bir neden yazmış python içinde bu kodu onu anlayalım sonrasına bakarız.

Ben de dedim ki;

Yani seninle yazıştığı kısımlarla ilgilenmiyorum.

Sonraki mesajı mı sordum ben sana? Ben ilk mesaja cevap verdim. Orada yok evet uydurmuşsun. hele os.system ile tam uydurmuşsun.

Canın ne isterse onu de sorun değil. Sorun çözmek genetik hastalık mı test çöze çöze mi bu hale geldiniz.

Birine yardım ederken önce ben, adım adım gider nereleri eksik kalmış onları amamlayarak devam ederim.

Path hatası olduğu varsayımınla dahi çözüm path düzeltmektir. os.system nedir?

Yani python shell i çalıştırabilen birine önce kodu nereye yazacağını kodu nereye yazacağını anlatmak.

Sonrasında python shell çalıştırabiliyorsa ilgili kodu vermek sana göre bilmemek, okuma yazma bilmemek ve uğraşıtırmak öyle mi?

Bu düşüncenin yanlış olduğunu anlamaya zorluyorum tabi anlayabilirsen…

Adam komutu yanlış vermiş sen Türkçe mi anlamıyorsun?

Bak adam cevabı vermiş;

Üzerine ben de ;

Yazmışım. Eğer python shell açabiliyorsa bu kodlar da her türlü çalışır.

Adam da bu komutla çalıştırdım zaten demiş sen neyin kafasını yaşıyorsun?

Senin verdiğin pip çalışmamış.

python ile ve py ile verilen komutlar çalışır daha nasıl anlatalım?

1 Beğeni

Akşam akşam iyi güldürdünüz beni :smiley:

Bu şekilde de kurulabiliyor :smiley: Allahtan boş vaktime geldiniz :smiley:

Tamam zaten kurulmuyor demedik ki? Arkadaş senin dediğin şeyi denemiş, olmamış. Biz de pip modülünün bu şekilde de kullanılabileceğinden bahsetmişiz. Ortada yanlış anlaşılma olmuş.

Komik olan ne?

Adam komutu, python shell de vermiş yanlış.

Adam komutu, path tanımlamadan vermiş yanlış.

Bu olasılıklar sırası ile çözülür, çözülemez ise python ile pip komutu verilir.

Bu şekilde kurulamaz demedim sevgili kardeşim.

Birine bir soru sorarken. Tüm kurulum ayarlarını, hangi işletim sistemini kullandığını sormadan tahminde bulunuyoruz.

Burada yanlış mı demişim?

Bu şekilde kuramadı ise path tanımlı olmadığında, yada kullandığı işletim sisteminden kaynaklı bir ihtimal olabilir. Hatta pip bootstrap bile kurulu olmayabilir.

Bu durumda bu şekilde komut çalışmıyorsa python -m ile kullan denilmiş.

Yani os.system önerip, normal kurulum metodlarını nasıl garipsiyorsun anlamadım.