Python Makine Öğrenmesi

Asistan Sürüm 2 de kodlar belirli şeyleri algılayabiliyor ben sınırsız bir algılama olmasını istiyorum bunu nasıl yaparım

1 Beğeni

yapsan bile uygulamanla sürekli konuşman gerek buda gigabytelarca veri demek

haklısın onu yapmak istiyorsan senin konuşcağın bütün kelimelerin anlamlarını tanımlaman gerek programına. o zaman program senin söylediğin kelimeleri algılar.

Sıkıntı yok

o zaman sen hardisk depolamaya başla

Python için Tensorflow ya da PyTorch kullanmalısınız.

1 Beğeni

https://www.youtube.com/watch?v=ujTCoH21GlA&list=PLzMcBGfZo4-mP7qA9cagf68V06sko5otr bunu izleyebiirsin

Bakarım buna bir şeyler tasarları

OS modülü ile kaydedilecek ses dosyalarını anında silecek bir kod yazabilirsin. Bu da depolama alanının dolmasına engel olur.

Onu kullanırım zaten sıkıntı şurda benim yazacağım kodun sınırsız dağarcığı olacak

he sürekli kelime mi öğrenecek

Evet

ama bunları bir yere kaydetmek zorunda ayrıca sermaye olarak abartmıyorum 250 300 kelime bilmesi lazım ki daha fazlasını öğrenebilsin. aynı bir fabrika kuran kişinin sermayeye ihtiyazı vardır fabrikayı kurması için yanlış mıyım ?

o 250-300 kelimeye kanıtım
örnek diyalog

sahip : merhaba(1) nasılsın(2) bugün(3)
program : iyiyim(4) sahip(5)
sahip : senin(6) özelliklerin(7) nedir(8)
program : 
[1] istediğin(9) siteyi(10) açarım(11)
[2] youtubedan video(12) indiririm(12)
(vesaire burayı biz 20 kelime daha sayalım)
 sahip : pekala(33) ben istediğim(34) siteyi(35) açmanı(36) istiyorum(37)
ve siteyi açar

gördüğünüz gibi 37 kelime bilmesi gerekiyordu. ve diyelim ki program birini bilmiyor o zaman sahibine anlamını soracak.ve sahibi de anlamını söylerken daha çok bilmediği kelime soracak yani bir döngü oluşacak ayrıca bu kelimeleri bir de depolaması var arkadaşlar yani imkansız değil ama bu program bir süper bilgisayarda çalışır ancak.

bune köle mi sahip diyip duruyor

1 Beğeni

ne desin başka …

Aslında kelimlerin buşunduğu bir list olacak farklı bir py de ona import kelime.py diyeceksin

kelimelerin bulunduğu dosya için json kullanabilirsin.

jsaon python içinse neden olmaın

Bende kelime dağarcığını wikipedia vb. kaynaklardan öğrenerek arttırmasını istiyorum.

veri tabanında olmayan bir kelime karşısında çıktığında basitçe şu şekilde arayacak:

anlamını öğrenip veri tabanına kaydedecek.

Tabi şuan için uçuk bir fikir gibi görülebilir. Bu şekilde öğrenebilen bir yapı oluşturmaya niyetindeyim.