Python modülleri hakkında bilgi(urllib)

urllib2 & urllib & urllib.request ve requests modülleri farkları yapılabilecekler hakkında türkçe bilgi bulabileceğim kaynak varmı_?

En hızlı çalışanı şuanda requests dir ve requests türkçe kaynak arıyorsanız buyrun

peki urllib gibi requests modulü ile video indirilebilir mi_?

Evet, indirebilirsiniz. Ayrıca resim indirme ile ilgili şu çalışmama bakabilirsiniz:

1 Beğeni

çalışmanıza baktım urllib ile yapmışsınız ama requests modulü urllib.request 'ten ayrı bir moduldür sizin requests 'ten kastınız urllib.request 'mi_?

Ben urllib paketi request modülü zannettim. Requests diye başka bir modül varsa bilmiyorum.

urllib başkadır requests başkadır ingilizcede request in karşılığı istekdir yani urllib in istek modülünü kullanmış olursun ama requests ise farklı bir modüldür ve requests ile bunu nasıl yapabileceğini birazdan eve geldiğimde kod atacağım

Merhabalar şimdi elimizde şöyle bir resim dosyası olsun
RESİM
biz bu resim dosyasını bilgisayarımıza requests modülü ile nasıl indireceğiz gözlemliyelim

şimdi ilk başta requests ile bu dosyaya bağlantımızı sağlıyor

import requests

a = requests.get("https://craphound.com/images/1006884_2adf8fc7.jpg") # bakalım sağlamışmıyız
a.status_code # eğer 200 veriyorsa devam edebiliriz
with open("emre.jpg","wb") as f: # burada ise dosyanızın adı ne olacak onu seçtik
       f.write(a.content)
       f.close()

ve bu kodları çalıştırdığımızda resmin emre.jpg şeklinde indiğini göreceksiniz
işe yaradıysa çözüldü butonuna basarsanız sevinirim :)

Aynı şekilde video indirmede denenebilir :)

herhangi bir site sayfasının içinde yazılar, resimler ve videolar varsa sayfadan istediğimiz videoyu nasıl indirebiliriz_?

kardeşim her şeyi hazır beklememek gerekiyor bak ben araştırdım buldum şimdi sende araştır bul mesela bunu selenium ile yapabilirsin ama bunu ben yaparsam hazıra konmak olur senin için öğretici olmaz

dikkat edersen nasıl indirebiliriz yazmışım kodları yaz programı yap bana ver demedim selenium ile demişsin sağolasın gerisi fazla laf kalabalığı olmuş genede tşkkrler.

Kardeşim benden önce diğer arkadaşımada sormuşsun oda sana başka bir modül ile anlatmış ve kendinde modülün ismini söylemişsin kod bekliyeceğine araştırsaydın o zaman nasıl yapabilirim demeseydin ? neyse boş konuşturma beni kardeşim