Python mysql bağlantısı

Merhaba, python ile yazdığım uygulamaya bir üyelik sistemi eklemek istiyorum. Üyelikler php ve mysql kullanarak yazdığım web sitemden olacak, python ile yazdığım program web sitemden aldığı verilerle hesabı kontrol edip giriş yapacak.

Bir kaç tane bedava hosting veren internet sitesi üzerinde hesap açarak bu sistemi denedim. Pymysql kullanarak bağlanmaya çalıştığımda bağlantıyı bulamadı. Sanırım bunun nedeni denediğim hostinglerin uzaktan erşime kapalı olmasıydı. Bedava hosting olacak diye bir şart yok benim için sadece denemek için kullanmıştım gerektiği zaman hosting de satın alabilirim ama bu sıkıntıdan dolayı çekindim biraz. Başarlı bir şekilde mysql i python programıma bağlayabileceğim bir hosting var mı varsa ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

Merhaba.

Heroku kullanabilirsiniz. Heroku bir uygulama barındırma servisidir, fiziksel sunucuya doğrudan erişim ya da CPanel’e sahip değildir, ancak bir uygulamayı ayağa kaldırmak için yapılması gerekenlere izin verir, ayrıca büyük kolaylıklar da sağlar. Deneme paketi ücretsizdir, istediğiniz zaman cüzi bir ücrete sahip başlangıç paketine geçebilirsiniz; ücretsiz paketin bir süre sonra sunucuyu uyutma gibi bir dezavantajı var.

Heroku’nun Python ile ilgili sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.heroku.com/python

İyi çalışmalar.

Teşekkürler, ama sanırım yanlış anlattım sorunumu anladığım kadarıyla önerdiğiniz hosting python ile web sitesi yapmaya yarıyor. İstediğim şeyi şöyle daha detaylı açıklayayım, bir oyun için bot yazılımı yazdım bu yazılımı aylık ücret karşılığında satmak istiyorum bunun için programda bir üyelik sistemine ihtiyaç duydum.
İnternet sitem üzerinden üyelik satın alan kullanıcılar programı açıp giriş yaptıktan sonra programı kullanabilecek. Benim burada sorduğum şey ise internet sitemden yapılan ve internet sitemin database inde
bulunan kullanıcı hesaplarını nasıl python ile sorgulatacağım ?

Bir web siteniz olacaksa Django ya da Flask gibi bir web framework kullanmanızı öneririm. Özellikle Django kendi içinde Authentication(kimlik doğrulama) ve authorization(yetkilendirme) konularında destek sunuyor; size sadece arayüzü yapmak kalıyor. Veritabanı işlemleri için ise yine Django’nun sunduğu ORM(Object Relational Mapper)'i kullanabilirsiniz; CRUD veritabanı işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor ve herhangi bir veritabanı ile çalışmanıza izin veriyor.

Python bilginiz ne kadar bilmiyorum ama, eğer sadece bir üyenin sistemde var olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, mesela python ile sitenize kullanıcı bilgileri ile giriş yapmaya çalışırsınız. Eğer giriş başarılı ise ona göre işlem yaparsınız. Tabi bu benim fikrim.

Bir siteye bağlanarak post verisi göndermek için requests modülü kullanabilirsiniz.