Python Öğrenme, Bilgilendirme, Yol haritası, Tavsiyeler

Merhaba arkadaşlar ilk defa foruma katıldım aslında aktif olacağımı düşündüğüm tek forum demek daha doğru olur. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Python öğrenmek istiyorum ama ne yapmalıyım nereden başlamalıyım tam olarak fikir sahibi olamadım daha önce herhangi bir proğramlama dili ile uğraşmadım yani Python ilk olacak. Tavsiyeleriniz neler ne yapmam lazım belgeler.yazbel.com’da çok güzel bir içerik bulduğuma inanıyorum okudum anlamamak çok güç :slight_smile: ama videolar da fazlasıyla eğitici olabiliyor yani tam olarak yol haritamı çizemedim fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi alayım dedim. Teşekkürler…

Merhabalar,

Formdaki tavsiye edilen basit projeleri var onlarla başlayabilirsin veya bir proje düşün ve gerçekleştirmek için kaynak araştır

takıldığın yerde burdan sor önemli olan herkese faydalı olmak için cihaz bilgisi, hatanın kodu, resim ve acıklama
gibi bilgileri ekleyip soru sormak

tabi formda detaylı arama yapmak şart benzer konular mükerrer kafa karıştırabiliyor

bence en önemlisi de başlık sorun tam olarak ne ise onunla ilgili içerik yazarken programın dilini belirtmek çok önemli

örnek : python, modül ,hata kodu yapılmak istenen ( python selenium ile siteyi giriş yapamıyorum) gibi

umarım faydalı olmuştur

1 Beğeni

Cevap için çok teşekkür ederim. Yani öyle tek tek şu kod bu işe yarar demekten ziyade proje belirle ve ona göre öğrenmeye başla mı diyosun :slight_smile: aslında o şekilde daha mantıklı yaparak öğrenmek bi nevi işin içinde bulurum kendimi.

udemy’de 3-4 adet bedava python kursu var.çok iyi değiller, yani ilk ordan öğrenmeni tavsiye etmem ama istihzadaki yazıları takip ederken öğrendiğin konuyla ilgili örnekler görmek için kullanabilirsin

python türkiye diye bi facebook grubu var ona kesin üye olun.bir sürü türkçe kaynağın derli toplu şekilde verilmiş olması bile yeterli

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Bakayım ona bi zaten youtube’ta da faydalı içerikler var onlara da bakacağım…