Python Paketlemede __init__.py Varsayılanı?

Merhaba,

Python’da test amaçlı bir paket hazırladım. PyPi göndererek olayların nasıl döndüğünü merak ettim. Şahsen Python ile şimdiye kadar çok ilgilenmedim ama son dönemlerde bir meraktır gidiyor bende.

Bir paket hazırlanırken nelerin olması gerektiği konusunda eksiksiz bir yapı hazırladım. İçi dolu olsun diye de bir tane class ve altına bir fonksiyon tanımladım. Gereken dosyalar arasında init.py olması gerektiğini ve onun yanında kendi hazırladığımız sınıf dosyamızın olması gerektiği bildirilmiş. Ben yüklemeleri yapıp(init.py içini boş bırakmak zorunda kaldım çünkü dosya hakkında fikir sahibi değilim.) pip ile paketimi indirdim. Sonrasında import ettiğimde init.py içinde ki kodları referans aldı. Benim ek olarak yanına koyduğum kendi class.py(dosyanın gerçek adı halilhan.py) görmezlikten geldi.

Sorularım şu şekilde;

1. init.py neden varsayılan olarak referans alınır?
  2. init.py normal bir create dosyası mı? (Başka dillerde herhangi bir class veya component oluşturulduğunda create edilme mantığında)
  3. Ben tüm class ve fonksiyonlarımı init.py dosyasına mı yazmalıyım?

Araştırma yaptığımda(görsel olarak) genelde class yapısına giriyor bu yüzden size bu soruları yöneltmek zorunda kaldım.

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Merhaba. Şuradaki dokümanı inceleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba,

İlginiz ve çözümünüz için teşekkür ederim. Henüz tam olarak Python camiasını bilmediğim için nerelere bakılacağını bilmiyorum.

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

1 Beğeni