Python pyqt5 QLabel setText() fonksiyonu işe yaramıyor

Merhaba PyQt5 te QLabel daki yazıyı değiştirmek için setText() fonksiyonunu kullanıyorum 2 kere çalışıyor ama sonrasında label da herhangi bir değişiklik yapılmıyor setStyleSheet setText hiçbir fonksiyon çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz

kodu görmeden hiçbir şey yapamayız gibi geldi

ekteki görselde Connect butonuna bastığımda bağlanıyopr ve gelen değerlere göre Qlabel ları dolduruyor ardından Disconnecte tıkladığımda labelları sıfırlıyor ama tekrar bağlanmak istediğim veriler geliyor label ları değiştiremiyorum kodun bir kısmını ekliyorum

if self.connInfo == False:
                print("falsee")
                self.ui.connInfo.setStyleSheet(
                    "background-color: crimson;color: white;border: 1px solid black;")
                self.ui.connInfo.setText("Connect Info : Failed")
                self.ui.portUsed.setText(f"Used Port : ")

print("Belirli port bulunamadı veya uygun geri mesaj alınamadı.")
            else:
                self.ui.portUsed.setText(f"Used Port : {self.com}")
                ## 10 01 : csk version , 10 02 : cart name,

cartName = self.reciveData['10 02']
                cskVersion = self.reciveData['10 01']
                softwareVer = self.reciveData['10 03']

cskNumber = cskVersion[:6]
                cskName = cskVersion[6:8]

cartNumber = cartName[:4]
                version = " R"+cartName[4:6]

## 03 software version
                softwareVer1 = f"{softwareVer[1]}.{softwareVer[2:4]}.{softwareVer[4:6]}.{softwareVer[6:8]}"

## ürün id 05 06 07
                productId1 = self.reciveData['10 05']
                productId2 = self.reciveData['10 06']
                productId3 = self.reciveData['10 07']

self.ui.cartName.setText(f"Hardware Version: {cartNumber}{version}")
                self.ui.karsanPartRef.setText(f"KARSAN Part Reference : CSK.{cskNumber}.{cskName}")
                self.ui.sfVersion.setText(f"Software Version: {softwareVer1}")
                self.ui.connInfo.setStyleSheet(
                    "background-color: cyan;border: 1px solid black;")
                self.ui.connInfo.setText("Connect Info : Success")

print(self.reciveData)

Yani setText() fonksiyonunu derliyor ama fonksiyoni işlevini yerine getirmiyor.

Yeni birşey buldum çalışıyor ama tekrardan eski haline dönüyor setText().repaint() fonksiyonunu kullanıyorum istediğim yazıyı yazdırdıktan sonra hemen siliyor eski haline dönğyor yani defaut haline

Bir yerlerde muhtemelen sizin setText fonksiyonundan sonra çalışan ve yazıyı default haline çeviren başka bir şey var. yani setText aslında çalışıyor ama bundan sonra bir yerlerde yine default haline dönüşüyor labellar

İsimsiz video ‐ Clipchamp ile yapıldı bu linkten izleyebilirsin 11. saniyede label lar değişiyor ama tekrar eski haline dönüyor repaint fonksiyonunu kullanırken bu şekilde çıktı veriyor . Repaint fonksiyonunu kullanmayınca

"Could not parse stylesheet of object QLabel(0x1e1947225f0, name = “connInfo”)
Could not parse stylesheet of object QLabel(0x1e1947225f0, name = “connInfo”) "

böyle hata veriyor program kapanmıyor ama labellar da değişiklik olmuyor

hocam maalesef kodu görmeden yardımcı olamam. en iyisi kodu görmeden yardımcı olabilecek biri varsa onu bir bekle istersen. ben de daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştım daha sonra textleri başka bir yerde yeniden set ettiğimi fark edip orayı değiştirdiğimde düzelmişti.

bir de debugger ile çalıştırmayı dene. sırayla nerelere gidiyor nerelerde textleri değiştiriyor onlara bir bak

1 Beğeni

Sorunu çözdüm meğerse fonksiyonun içinde clicked.connect kullanıyorum onu silince sorun düzeldi