Python request , c# request e göre çok yavaş ne yapabilirim

c# ile bir apiye request atıyorum dakikada 1200 request gönderebilirken python da dakikada 500-700 request arası gönderiyorum thread ile çözmeye çalıştım fakat 100-200 thread de program kapanıyor nerde hata yapıyor olabilirim python da başka altarnatif request kütüphaneleri varmı yada methodları

kullandığım kütüphaneler:
bs4
thinker
request

genel python sorunu gibi görünüyor. python mevcut popüler dillerden daha yavaş kalıyor maalesef

öyleyse çok kötü çünkü proje %95 de falan bitmek üzere bayadır uğraşıyoruz başa dönersek bizi bitirir

asyncio belki yardımcı olabilir bir de onu dene bakalım belki işini görür

Dakikada 500-700 request kac thread ile oluyor?

Neden kapandigini (hata mesajini) gormek lazim.

Race condition olabilir.

Bu arada darbogaz nerede? En cok vakit alan islem ne?

1 Beğeni

dakikada 500-700 request 10 thread falan olması lazımdı

kapanmıyor request atmıyor duruyor program 10dk sonra tekrardan devam ediyor

İşlemin bir süresi yok programa girilen işleme göre bazen 100k for döndürüyor bazen 200k

Nerede, ne yaparken duruyor?

Bu bazen 100k bazen 200k donen for dongusu vaktini nerede harciyor? Database’i okurken mi? Ekrana yazi yazarken mi?

apiye request atıyor > response u alıyor > arayüzdeki listwigeta yazıyor > 12 kadar LCDnumber a değer verip başa dönüyor

bu işlemi yaparken duruyor sonra devam ediyor , apide sıkıntı yok c# da kusursuz çalışıyor bir abimiz başka forumda “Kodunuzun sadece istek atan kısmını pyqt vs gibi ek şeyleri dahil etmeden en basit şekilde bir koda dönüştürüp requests ile istediğiniz kadar istek atabiliyor musunuz onu deneyin bence. Eğer requests’in gerçekten de bu konuda yavaş olduğu kanısına varırsanız aiohttp kullanın.
Aiohttp ile çözülür diye düşünüyorum.” diye yanıt verdi cumartesi izinliyim deniycem

1 Beğeni

Thread kullanımını detaylıca araştırdım günlerimi harcadım örnek projeler inceledim farklı methodlar kullandım yapılamaz denilen herşeyin thread in detaylı öğrenilmesi sonucunda yapılabilceğini gördüm nerdeyse istediğime ulaştım en ufak fikrini bile benimle paylaşan abilerime kardeşlerime teşekkür ederim iyi forumlar

3 Beğeni

Requests ve Requests alternatifleri

Requests
Urllib3
Httplib2
Httpx

1 Beğeni

ben threadin farklı kullanım yolları ile çok başka kütüphanelere girmeden yaptım fakat bu dediğin kütüphaneleri kesinlikle araştırıp bilgi edinicem çok teşekkür ederim

Bellek kullanma mimarisi…
Birgün herkes brainfuck öğrenecek…
Geriye kalan 364 gün 6 saat ise iqsu düşecek.