Python Selenium ile Enter yapma

Merhabalar;

Ben pythonda instagramdaki ara bölümüne kullanıcı adını yazdıktan sonra enter yapmak istiyorum.

from selenium import webdriver
from selenium.webdriver.common.keys import Keys
import time
browser = webdriver.Chrome()
browser.get(‘https://www.instagram.com’)
time.sleep(5)
e_posta = browser.find_element_by_name(‘username’)
sifre = browser.find_element_by_name(‘password’)
giris_button = browser.find_element_by_xpath(‘//[@id=“loginForm”]/div/div[3]‘)
e_posta.send_keys(’‘)
sifre.send_keys(’‘)
giris_button.click()
time.sleep(3)
ara = browser.find_element_by_xpath(’//
[@id=“react-root”]/section/nav/div[2]/div/div/div[2]/input’)
ara.send_keys(‘’)
browser.send_keys(Keys.ENTER)

Şimdilik yazdığım kodlar bunlar bunu nasıl yapabilirim .

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

pyautogui adında bir modül var bu modül ile enter tuşuna basabilirsin.pip ile pyautogui modülünü indir sonra da import pyautogui ve pyautogui.press(‘enter’) der halledersin.sadece seleniuma bağlı kalma

ara.send_keys(Keys.ENTER)

Konu hakkında bilginiz olmadan yanlış öneriler vermeyin. Selenium kullanılacaksa mümkün olduğu sürece ona bağlı kalınmalı.

1 Beğeni

Bunu denedim ama olmad.

Bu da işe yaramıyor.

nasıl yani aldığın hata nedir.belki çözeriz

Herhangi bir hata almıyorum yani error vermiyor.

mesela cmdiyi aç ve python yaz
sonra da
import pyautogui
pyautogui.press(‘enter’)
şimdi sen entere bastığında geçmesi gereken satırın bir altına geçmesi lazım çünkü entere bastı

Bu ufak bir değişiklikten sonra işe yaradı ben enter ı tek tırnak içine almıştım çift tırnak içine alınca işe yaradı nedenini hiç bilmiyorum bilen varsa yazabilir.

Nedeni başka bir şeyi değiştirmiş olmanız. Tek tırnak veya çift tırnak kullanmanın bir farkı yok.

ama neticesinde benimki çalıştı ve amaç çalışması

bende çalıştı

Selenium’un halihazirda Enter’a basmak icin araclari varken, pyautogui kullanmak yanlis. Amac sadece calismasi degil.

niye yanlış ki hem arkadaşta yeni bir modül öğrendi

Sebebini yazdim zaten.

pekala @LURIDss istersen @reo nun cevabını çözüm olarak işaretleyebilirsin eğer istersen ama ben sadece pyautogui modülünü de öğrenmen için onu söyledim yoksa ben de selenium ile bunun yapılabileceğini biliyorum.ayrıca eğer bu projeyi pythonda gelişmek için yaptıysan o zaman bir çok modül kullan ki birden fazla modül öğren hem belki pyauto gui modülü de işine yarar.ama eğer bu programı da bir yerlerde yayınlayacaksan sadece bir modül kullanman daha iyi aynı @reo nun da dediği gibi

Arkadaşlar çözüm bu bu komutu arda arda iki kere yazınca çalıştı bir tane yazınca çalışmıyor.