Python socket ve os modülü ile backdoor sorunu

Herkese merhabalar öncelikle,kendimi geliştirmek adına bir backdoor hazırladım(merak etmeyin illegal aktiviteler için kullanmıyorum),Bu backdoor da her şey gayet düzgün çalışıyor fakat os.chdir() i ekledikten sonra sorunlarla karşılaştım os.chdir() ile C:\ dizinine gidiyorum kodda bana bir hata vermiyor fakat os.getcwd() kullanınca otomatik olarak exe dosyaları kapanıyor neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum veya bunu nasıl çözebilirim bilen var mıdır?

merhaba aramıza hoşgeldiniz,

hata mesajı vermeden kapandığına emin misiniz? İlla ki bu methodu çalıştırdığınız da karşılaştığı bir problemi konsola yazdırır.

exe dosyasında hata vermiyor cmd de çalıştırınca veriyor hatayı he birde os.chdir() kullanmadığım zaman her şey tıkırında ilerliyor os.rename falan

tam anlatamadım sanırım cmd de kendim dosyayı çalıştırıyorum dizine falan gidiyorum ya o zaman hatayı yazdırıyor ama exe dosyasında hiç bir şey demeden çıkıyor

cmd üzerinden aldığınız hata nedir?

line 48, in
conn.send(command.encode())
ConnectionAbortedError: [WinError 10053] Kurulan bir bağlantı, ana makinenizdeki yazılım tarafından iptal edildi
bu hatayı alıyorum.

Bu hatayı almanıza sebep olan bir çok şey olabilir. Bir kaçını sıralıyorum.

1 - Antivirüs yazılımınız
2 - Bağlantı noktalarını engelleyen güvenlik duvarı
3 - Yönetici izinleri gerektiren eylemler

antivirüs kullanmıyorum sadece windowsun kendi yazılımı var bunu düşünmüştüm ve bütün her şeyi kapatmıştım windows defender da
diğer dediğiniz sorunları nasıl halledebilirim acaba?

Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarlarını Değiştir > Çubuğu en aşağı kaydır > Tamam diyerek kayıt et ve çık

peki son bir şey daha bunu otomatik olarak nasıl yapabilirim bu gerçekten bir backdoor olarak kullanmak istesem bu güvenlik duvarı olayını da çözmüş olmam lazımdı mesela kişi exeyi çalıştırınca her şeyi kapatabilir mi böyle bir şey yapabilir miyim acaba?

Mümkün mü diye sormaya gerek yok. işin içinde kod varsa ya yapılmıştır ya da yapılmadıysa birileri keşfetmemiş demektir. her şeyi mümkün kılabiliriz. Fakat bu dediğiniz işlevin gerçekleştirilme bilgisine ben sahip değilim.

tamamdır çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için kolay gelsin…

1 Beğeni

Merhaba.

Durup dururken kapanmaz; ya kodun sonuna varılmıştır ya da bir hata verilmiştir.

Verdiğiniz bilgiler ile bunu bilemeyiz.

Uygulamanın verdiği hatayı bularak. Eğer uygulamayı tek başına çalıştırıyorsanız terminal üzerinden çalıştırın, çıktılar ekranda kalacaktır.

Bu hangi tarafın verdiği hata? Yanılmıyorsan iki tane uygulama olması lazım basit bir backdoor için.

Hatanın sebebi bağlantının kopmuş olması.

Hangi programa? Programin kendisi de python’la mi yazildi?

chdir tum process’in CWD’sini degistirdigi icin orijinal programin sikinti yasamasi olasi.

Hangi exe dosyalari? Kapanmak ne demek? Ne zaman ve nasil acildilar?

Hangi exe dosyasi? Nasil bir hata?

Kullanmadiginda her sey tikirinda ilerliyorsa kullanma?

Yazdigini cumlelere ayirirsan daha rahat anlatabilirsin.

Simdiye kadar iletismeye alistigin cevrendeki insanlarla degil; senin kim oldugunu, neleri bildigini, ne yapmaya calistigini bilmeyen ve yaninda oturup ekranini izlemeyen yabancilarla iletistigini goz onunde bulundurursan da isin kolaylasir.

1-Sublime text’e yazdım
3-exe olarak kastettiğim şey python dosyalarının exeye çevrilmiş hali(pyinstaller ile çevirdim)
ben açmayana kadar tekrar açılmadılar kapandıktan sonra
4-line 48, in conn.send(command.encode())
ConnectionAbortedError: [WinError 10053] Kurulan bir bağlantı, ana makinenizdeki yazılım tarafından iptal edildi ayrıca kullanma demişsin bir backdoor da dizin değiştirme olmazsa o backdoor nasıl tam bir backdoor olabilir?

1-yanılıyorsun python dosyalarının exe’ye çevirilmiş halleri hata vermeden kapanıyor sadece cmd üzerinden python dosyalarını manuel olarak çalıştırırsam hatayı gösteriyor
4-ana makine de çalıştırılan tarafın verdiği hata, ayrıca hatanın sebebinin bağlantı kopması olduğunu zannetmiyorum çünkü os.chdir() kullanmadığım zaman takır takır çalışıyor.
5-aldığım hata ise bu (ana makine den gelen.)line 48, in conn.send(command.encode())
ConnectionAbortedError: [WinError 10053] Kurulan bir bağlantı, ana makinenizdeki yazılım tarafından iptal edildi.

O zaman bir issue açın, betik olarak çalıştırılan kod dosyaları verilen hatayı gösterirken uygulamaya çevrildiğinde göstermiyorsa bir problem olabilir. Pyinstaller kullanıyorsunuz değil mi?

Python betiklerini CMD’de çalıştırdığınızda aldığınız hata ne peki?

Karşı taraftaki uygulama kapandığında doğal olarak bağlantı kopar, os.chdir karşıdaki uygulamanın kapanmasına sebep oluyorsa bu ana makinedeki uygulamanın karşı taraf ile arasındaki bağlantının da kopmasına sebep olur.

Olası sebeplerden birini hemen yukarıda yazdım, asıl bulmanız gereken karşıdaki uygulamanın neden kapandığı ve bunu nasıl düzelteceğiniz. Şu anda bize söyledikleriniz ile uygulamanın neden kapandığını bilemeyiz. Sizin için problem olmayacaksa kodunuzu da buraya atabilirsiniz, inceleriz. Kodunuzu buraya göre atabilirsiniz:

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim sorunu nedenini bilmediğim şekilde çözdüm sanırım bağlantı kopuyormuş :smiley: