Python sunucuyu başka diller kullanarak nasıl görselleştirebilirim? (Yapay Zeka projesi için)

Merhaba,
Python dilinde yazılmış sunucunun arayüzünü web ortamında yapmak istiyorum, yani kullanıcıdan bir web sayfası üzerinden direktifleri aldığı bir işlemi python sunucu üzerinde çalıştırıp, çıktıyı yine web sayfası üzerinde görselleştirebilek bir araç geliştirmek istiyorum.

Araç makine öğrenmesi ve yapay zeka üzerine olacağından bahsedilen görselleştirme matematiksel grafikler, graf teorisi uygulamaları, dataframeleri gösterebilecek tablolar, ağaç yapılarını gösterebilecek grafikler, yapay sinir ağı görselleştirme, interaktif grafikler vb. şeklinde olacak.

Ancak web programlamaya yeni adım atıyorum ve hangi dilin bu iş için uygun olacağını kestiremiyorum. Ayrıca sunucuyu geliştirmek için python dışında yeterli bilgiye sahip olduğum bir dil yok ve öğrenecek zamana da sahip değilim.
Böyle bir projeyi bahsettiğim şekilde gerçekleştirebilmek mümkün müdür?
Eğer mümkünse, yol gösterirseniz minnettar olacağım. Teşekkürler.

Çok sayın moz4rt, bahsettiğiniz sistem hakkında hiç bir fikrim yok. Sadece 47 yılın bana verdiği tecrübe ile size yazacağım tek önerim sorunuzu düzeltmeniz.
Bana kalırsa yardım istemektense gerçekleştirmek için partner arasanız daha iyi olur. Lütfen beni yanlış anlamayın.

Acaba Jupyter yeter mi?

Yoksa JavaScript ogrenip D3 gibi bir kutuphane kullanman gerekecek; cift tarafli konusma icin ise baya bir kod. (socket.io bu isi kolaylastiracaktir, ama cok degil) Veya belki modern reaktif (reactjs gibi) kutuphaneler bu isi oldukca kolaylastirabilir (tabi eger gereken widget’lari hazir bulabilirsen), ama bu da baya JavaScript bilgisi gerektiriyor.

Bu kisitlama nereden geliyor bilmiyorum ama sunucu gelistirmek icin Python disinda bir dil ogrenecek zamana sahip degilsen JavaScript (veya herhangi bir buyuk kutuphanesini) ogrenecek zamana da sahip degilsin. Jupyter’e bak.

bootstrap temaları hazır grafikler ve tablolar barındırıyor zaten. python biliyorsanız flask ya da django öğrenerek bootstrap temaları ile web sitesi yapabilirsiniz. Daha kolay bir yolu var mıdır bilmiyorum. Belki google developers veya firebase gibi platformların bu işleri kolaylaştıracak araçları vardır.

edit: jupyter’de hazır widgetlar varmış.