Python Temelleri ile ilgili Genel bir sorum var?

Merhaba sevgili dostlar,

Python’a yeni başlamış biri olarak siz bilenlerden birkaç tavsiye isteyecektim.
Kafamda şöyle bir proje var ama yapılabilir mi veya nasıl bir yol izlenmeli siz üstadlardan bana fikir vermesi için bu konuda yardım isteyeceğim.

1. Facebook instagram gibi web sitelerine düzenli olarak giren bir bot yazmak istiyorum. Bunun için Selenium kullanmam gerekiyor sanırım ama bu yasal olarak sıkıntı olur mu?
  2. Bu web sayfalarındaki verileri işlemek istyorum. Diyelim ki sayfada bir arama yaptırdım aramanın sonucunu anlamlı bir şekilde bir yere kaydetmek istiyorum. Bu durumda selenium yeterli gelecek mi yoksa numpy gibi kütüphanelerle mi çalışmak gerekir.
  3. Bu yazılan botu basit bir şekilde grafiksel ara yüze bağlayabilir miyiz?
  4. Ve son soru diyelim ki bir web sayfası tasarladık ( sanırım bu django ile oluyor). Bu web sayfasına gelen ziyaretçinin internet tarayıcısında açık olan bir e-posta adresi var mı yok mu bilgisini alabilir miyiz?---- Bu soru benim için çok önemli---- Tarayıcadaki e-posta adresi bilgisine erişebilir miyiz?
  5. Web sayfasının veri tabana masaüstü yazılımdan bağlanabilir miyiz? Bu sanırım mümkündür :slight_smile:

Bu şekilde sorularım var bu sorularımı cevaplayarak bana yol gösterebilir misiniz?

Sanmam ama yapacağınız işleme bağlı

Kaydetmek için yeterli olur ama işlemek için numpy kullanabilirsiniz.

Bot çalıştırma ekranı gibi mi ?

Bakınız: API

Ayrıca direkt olarak veritabanı adresinden de bağlanabilirsiniz.