Python Uygulamayı baştan başlatma

yazdığım uygulamaya verdiğim yeniden başlat komutu ile kodu en baştan çalıştırmasını istiyorum exit() ile çıkış yaptıktan sonra tekrar açmasını ya da direkt 0dan başlatmasını sağlayacak bir komut var mı

Uygulamayı bir fonksiyon içine alıp o fonksiyonu tekrar çağırmayı deneyebilirsiniz.

aslında 0dan başlatmak benim açımdan cidden iyi oluyor projede kullandığım alt yapı google a ait olduğu için bazen benden kaynaklı olmayan hatalar veriyor ve bu hatalar da genelde kapat aç yapınca düzeliyor o yüzden bi restart komutu çok hoş olurdu

Nasıl bir hata mesela?

gTTS kullanıyorum programda bu yüzden oluşan hatalar şu anda elimde herhangi bir hata kodu yok malesef ancak hata kodunda hatalı kodların kütüphanelerde olduğunu belirtiyo

Hata dediğiniz şey şunun gibi bir şey mi:

Traceback (most recent call last):
  File "<pyshell#2>", line 1, in <module>
    int("a")
ValueError: invalid literal for int() with base 10: 'a'

Örnek bir hata atarsanız daha da rahat yardım ederiz.

hayır bu tür hata kodlarını okumayı az çok öğrendim dediğim gibi elimde şu anda bir hata kodu yok ama örneğin C:\users\appdata\local\python gibi bir konumda var olan dosyanın 1000. satırında hata var dio ne hatasın olduğu hakkında fikrim yok elime geçince atarım teşekkürler

O zaman o hatayı çözmemiz lazım, her hata ile karşılaştığımızda uygulamayı baştan başlatmak bir çözüm değil.

Hata yakalama konusuna da bir göz atın: