Python ve HTML birleştirme

Arkadaşlar Python’da Pyqt5 ve bazı modülleri de kullandığım bir uygulamayı web üzerinden çalıştırma imkanım (yani siteme ekleme imkanım) var mıdır?

Derken tam olarak neyi kastediyor sunuz?

sitenize direk yazdığınız biçimde ekleyemessiniz

Bunun yolu var mı, bunu öğrenmek istiyorum.

Mesela www.abc.com benim sitem olsun bu siteye girdiğimizde karşıma yazdığım program çıkacak.

sitenizi flask,django.vb ile mi yazdınız

Site yazmadım sadece mümkün mü onu öğrenmek istiyorum. HTML ve CSS ile yazarsam olmaz mı ya da bahsettiğiniz modüller ile kurarsam olur mu, gibisinden

html ile yazıp javascrript eklerseniz olur galiba bu alanda bilgili arkadaşlar size daha iyi yardımcı olacaktır

1 Beğeni

ama direk kopyalayamassınız benzerini oluşturabilirsiniz

1 Beğeni

Ben hala ne yapmak istediğinizi anlamadım.

Bir programı web üzerinden yönetmek mi istiyorsunuz?

Yoksa Python’la web sitesi geliştirmek mi?

1 Beğeni

aynen tam açık değil

Ne yapmak istenildigi acik aslinda.

2 Beğeni

Hmm…
Pek rastlanmadık bir şey, genelde web sitesinden, uygulama yapılır.

Bu ise tam tersi?:thinking:

Soru basit, QT uygulamasini Web’e aktarabilir miyim?

Anlayamadiginiz yer neresi?

1 Beğeni

Bahsettiğiniz moduller yerine Selenium modülünü kullanmanıza tavsiye ederim. Bu şekilde, pythonu html ile birlikte kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Hayır yapamıyorsunuz. Ben de ilk uygulamamı PyQt5 ile yapmıştım. Kafamdan bunu ben bir şekilde siteye entegre ederim diye düşünmüştüm ama olmuyor. Ha programı exe haline getirip siteye koyup daha sonra da install programlarıyla herkesin kendi bilgisayarına indirip çalıştırmasını sağlayabilirsiniz.
İstediğiniz bu mu bilmiyorum ama diğer türlü olmuyor. Bazı programlar geziyor ortalıkta. PyQt5 converter to django şeklinde. Bende çalışmadı ya da ben beceremedim bilmiyorum. Ben PyQt5 ile tasarladığım şeyi django ile birebir aynısını yapıp web sitesi haline getirdim.

1 Beğeni

Selenium bir web otomasyon kütüphanesi, arayüz kütüphanesi değil. Arayüzü illa bahsettiğiniz mantıkla oluşturacaksanız da Eel var:

1 Beğeni

tabi buda işe yarayabilir