Python ve Mysql gelen verileri filtreleyememe

merhaba arkadaşlar X bir websitesinden Veri çekiyorum mysql veritabanı kullanıyorum , ve veri tabanına yazdırıyorum veritabanına yazdırmak’da herhangi bir problem yok güzel bir şekilde yazıyor fakat X websitesine bir daha request attıgım zaman 4 dakika sonra , hem aynı veriler geliyor aynı verilerin içinde güncel verilerde geliyor benim isteğim sadece güncel verilerin veritabanına yazılması 4 dakika önce çektiğim verilerin veritabanına işlenmemesi , bir çok yöntem denedim mysql sorguları olsun , filtreleme vs olsun başaramadım 48 saattir uğraştım google’da 12.sayfaya kadar gittim yine başaramadım :slight_smile:

mysql tablosu şu şekildedir ;

yardımınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar…

mysql hiç kullanmadım oyüzden çok bilgi sahibi değilim ama şöyle bir filitreleme yapamazmısın.

if   yeni_veri in mysq_veri:
    print("yazdırma")

else:
    print("yaz")
    """
    gerekli işlemler
    """
1 Beğeni

Hepsini update yap. Değişen değişir değişmeyen aynı kalır.

Edit: yeni haberler de varmış. Kodu incelemeden yazmıştım.

Bir kaç soru soracağım çektiğin siteyle ilgili. Yeni haberler eklendiği gibi eskilerin güncellendiği de oluyor mu? Eğer olmuyorsa veritabanını boşaltıp yeni hallerini ekleyebilirsin.

İkinci durum da haberlerde düzenleme veya eklenme tarihleri varsa son 4 dakika içindekileri süzüp ekleyebilirsin.

1 Beğeni

Google’da ne arattigini cok merak ettim. Cunku bu hazir cozumu olan bir problem degil. 4 dakika onceki haberlerin veritabanina yazilmasini istemiyorsan 4 dakika onceki haberleri tespit edip veritabanina yazdirmaman lazim.

O zaman “ayni verileri” veritabanina yazmaman lazim. Yani gelen seyleri yazmadan once ayni–guncel olarak ayirip sadece guncelleri yazman lazim.

1 Beğeni

Öncelikle merhaba arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim çözüm yolunu buldum , ve ekledim nasıl bir çözüm yolu izlediğimi tekrardan teşekkür ederim zaman ayırıp baktıgınız için …

1 Beğeni

o kadar çok saçma şeyler aratmışımki inan söylesem kahkaha atarsın :smiley: bir çok yol denemiştim , fetchall yerine fetchone , yazsaydım denediğim yöntemler’de çok kısa bir süre içinde halletmiş olacaktım neyse tecrübe oldu :grinning_face_with_smiling_eyes: :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni