Python'da bilgisayarlar arası veri akışı

Merhabalar ben python 3 de chat uygulaması yapmayı denedim işe yaramadı ama python da bilgisayarlar arası veri akışı yapılabilen bir modül var mıdır Ve kullanımı nedir ?
Örnek olarak dosyamız çalıştı diyelim:

ip : ..*.** = burada ip giriyor ama bu ip ye nasıl bağlanacak

tabii sonra port da gerekmekte

port: **** = burada port numarası giriyor bu da gerekli ama nasıl bağlantı kurulacak

ayrıca o ip de file de oluşturulmalı bunu os kullanarak yapabiliriz ama o bilgisayar için nasıl olacak bunu : open(file) ile yapıp içine gerekli dosyaları koyabiliriz ama bunun için de bir bağlantı oluşması gerekiyor ve bunun hakkında bir tek soketi biliyorum internette gerekli bilgi yok bende de gerekli bilgi yok belki sizde vardır.
(Kod verecekseniz başına gerekli importları ekleyin)

Forumda araştırmayı denemeniz lazım. Kayıt olduğunuzda bu uyarı size yapılıyor zaten.

hmm fakat ben karşı bilgisayarda dosya oluşmasını ve oradan chat sohbet vb. şeyler yapılmasını istiyorum ayrıca link verirseniz beni tonla konunun arasından bunu bulmaktan kurtarırsınız :sweat_smile: bunu dediğinize göre bulmuş olmalısınız ama ben yinede bakayım

“Forumda araştırma” sözcüğüne tıklayabilir misiniz? Orada istediğiniz her şey var.

1 Beğeni

Zaten tıkladım aradım ama ben onlar gibi yapmak istemiyorum ki
ben burada çalıştırınca kodun karşı bilgisayarda çalışmasını istiyorum
ama bunu beceremiyorum, en yakını bile çok farklı, siz bulduysanız verin
yada bilgi edinebileceğim bir kaynak biliyor musunuz biliyorsanız lütfen
yardımcı olun bunun üzerinde 1 haftadır çalışıyorum (araştırıyorum)
ama düzgün bir şey bulamadım :sweat_smile: .